Європейський союз може опинитися в такій же залежності від Китаю у сфері літій-іонних акумуляторів та паливних елементів, як він був від Росії у галузі енергетики.
Це може статися, якщо не будуть прийняті ефективні заходи у цьому напрямку. Такий висновок міститься в внутрішньому документі Єврокомісії, який був доступний виданню Reuters.
Це питання обговорять під час зустрічі лідерів ЄС, запланованої на 5 жовтня у Іспанії, де економічна безпека Європи стане однією з ключових тем.
“Без вжиття рішучих заходів європейська енергетична екосистема до 2030 року може мати залежність від Китаю іншого характеру, але з такою ж серйозністю, як і залежність від Росії до вторгнення в Україну”, йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як замовити доставку павербанків і генераторів з Китаю: рекомендації та корисні посилання
Побоюючись зростаючої глобальної наполегливості та економічного впливу Китаю, лідери країн ЄС обговорять пропозиції Єврокомісії щодо зниження ризику надмірної залежності Європи від Китаю та необхідності розширення співпраці з Африкою та Латинською Америкою.
Через непостійний характер відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна або вітрова енергія, Європі потрібні ефективні методи зберігання енергії для досягнення мети з нульовими викидами вуглекислого газу до 2050 року, йдеться в документі.
На цей момент Європейський союз значно відчужується від Китаю у виробництві літій-іонних акумуляторів та паливних елементів, які мають ключове значення для розвитку електромобільної галузі.
За даними Єврокомісії, у 2021 році ЄС імпортував понад 40% газу, 27% нафти та 46% вугілля з Росії.
Китайські компанії, які пов’язані з офіційним Пекіном, відправили юрособам у РФ 1000 автоматів. Також відправили деталі безпілотників і бронежилети.
Постачання здійснювали у період із червня до грудня 2022 року. Військові поставки проходили через Туреччину та ОАЕ.