Очолити російську терористичну приватну військову компанію “Вагнер” може син Євгена Пригожина Павло.
Сама ж група може перейти в підпорядкування Росгвардії або міноборони РФ і знову становитиме серйозну загрозу для українських військових. Про це йдеться у новому огляді Інституту вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, поки що статус групи “Вагнер” залишається незрозумілим. Найманці розкидані по декількох різних країнах. Однак, 29 вересня російський диктатор Володимир Путін зустрівся з колишнім командувачем штабу “Вагнера” й нинішнім співробітником міноборони РФ Андрієм Трошевим та заявив, що той буде залучений до формування нових “добровольчих загонів”, які виконуватимуть бойові завдання в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін фактично знищив “Вагнер” як квазінезалежну ПВК
Деякі представники “Вагнера” негативно відреагували на цю заяву та почали стверджувати, що місце Пригожина має зайняти його 25-річний син Павло. Один з каналів повідомляв, що той нібито веде переговори з Росгвардією про перехід найманців під її командування.
“Відоме джерело, пов’язане з “Вагнером”, повідомило, що бійцям не доведеться підписувати контракти з російським МО і що група “Вагнера” збереже свою назву, символіку, ідеологію, командування, управління та існуючі стандартні принципи роботи”, – зазначають аналітики.
Одне з російських джерел заявило, що Павло Пригожин не є самостійним гравцем, а перебуває під впливом голови Служби безпеки “Вагнера” Михайла Ватаніна.
Інше провагнерівське джерело стверджувало 30 вересня, що голова Росгвардії Віктор Золотов розглядає можливість дозволити елементам групи “Вагнера” приєднатися до Росгвардії в якості окремого підрозділу.
“Міністерство оборони в будь-якому випадку повинно було б забезпечити технікою та матеріалами великі, відновлені сили підпорядковані Росгвардії, оскільки Росгвардія не має матеріально-технічної інфраструктури, щоб зробити це самостійно”, – додають в ISW.
Аналітики на основі цих даних переглянули свою оцінку і тепер вважають, що “вагнерівці” знову можуть потенційно стати серйозною загрозою.
“Початкова оцінка буде недійсною, якщо вони відновлять себе як узгоджене і велике формування під керівництвом російського уряду з ефективним централізованим керівництвом”, – йдеться в огляді.
Є поодинокі випадки повернення залишків ПВК “Вагнер” на фронт. Жодної тактичної загрози вони не несуть, сказав начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.
Раніше в ISW зазначали, що розгортання колишніх “вагнерівців” на фронті не буде мати жодних значних стратегічних чи навіть локальних наслідків.