Важливі справи відкладіть на завтра: прикмети та заборони дня

Головна Сторінка » Важливі справи відкладіть на завтра: прикмети та заборони дня

5 листопада віряни згадують мучеників Галактіона і Епістіми.

Це християнські святі преподобномученики та подвижники. Галактіон народився у Фінікії в III столітті, а Епістима була його нареченою. Обидва вони прийняли святе хрещення та вирішили не одружуватися, а посвятити себе Богові та вступити до монастирів поблизу гори Синай. Там вони прославилися надзвичайно побожним чернечим життям.

Якось вояки напали на чоловічий монастир. Ченці втекли. Один тільки Галактіон залишився, його ж і знайшли в келії, коли читав Божественне Писання. Святого ув’язнили і привели на суд до поганського старости. Епістимія, довідавшись про це, поспішила до Галактіона і безбоязно стала поруч із ним перед суддею. Староста наказав їх жорстоко мучити. За те, що поганський староста наказав роздягнути святу Епистимію, він і всі хто були поряд осліпли, тільки після молитви святої Богові вони прозріли та навернулось 53 особи, проте мучитель ще більш озвірів. Преподобномученикам відтяли руки і ноги, але вони мужньо терпіли та прославляли Христа-Царя.

Прикмети

На землі вже лежить багато снігу зима буде довгою та холодною.

На деревах вранці багато інею до потепління.

Місяць в димці погана погода буде тривати довго.

Що не можна робити

Цього дня наші предки намагалися не починати жодних нових справ чи проєктів. Вважалося, що інакше можна стикнутися з великими неприємностями.

Не запрошували в свій будинок гостей, навіть родичів чи добрих друзів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День гідності та свободи: як виникло свято і коли відзначаємо

Не купували речі, особливо дорогі. Вважалося, що вони швидко зламаються.

Що можна робити

Цього дня краще було поприбирати в оселі. Така робота закінчиться добре і принесе щастя.

Також наші предки намагалися піти на Галактіона в баню, щоб добре там попаритися. Вірили, що тоді увесь рік будеш здоровим.

Відтепер Собор Архистратига Михаїла за новим церковним календарем будемо святкувати восьмого листопада. Раніше відзначали 21 листопада.

Відповідно, змінився і день іменин всіх тих, хто має ім’я Михайло. В цей день заборонено виконувати будь-яку фізичну роботу. Краще піти до церкви і помолитися за здоров’я рідних.

На Михайла в давнину намагалися займатися благодійністю або допомагати людям, які потребували їхньої допомоги. День вважався вдалим для вирішення проблем, які виникли в сім’ї.