Як працюватимуть банки у випадку блекаутів – в НБУ розповіли

Головна Сторінка » Як працюватимуть банки у випадку блекаутів – в НБУ розповіли

Більше половини банківських відділень в Україні працюватимуть навіть у випадку блекаутів.

У них будуть доступні базові послуги. Про це в інтерв’ю виданню The Page розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан.

За його словами, банки прагнуть “бути готовими до всього, що може статися”. Торік НБУ вимагав від банків не менше третини відділень зробити базовими чи опорними. Йшлося про те, що навіть за умов тривалої відсутності електроенергії ці відділення повинні працювати та надавати базові банківські послуги.

Тому у відділенні має бути резервне джерело енергії, зарезервовані канали зв’язку від кількох операторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Міненерго повідомили, чи будуть відключення світла в українців

“Банки мають забезпечити роботу своїх дата-центрів, інформаційних систем та каналів зв’язку у разі відсутності основного електроживлення на строк до семи діб, а також роботу відділень – до трьох діб. Особливу увагу необхідно приділяти збереженню копій даних у такі періоди. І загалом не повинна порушуватися робота систем електронних платежів та обігу готівки”, – сказав Шабан.

За його словами, банківська система успішно пройшла практичні випробування минулої осені та зими.

“Досвід є, технічна готовність збереглася. Наприкінці серпня ми зустрілися з керівниками банків та нагадали їм про важливість підготовки до можливих загроз. Попросили актуалізувати договори із постачальниками послуг, перевірити готовність обладнання та персоналу до роботи у надзвичайних умовах, оновити протоколи їхніх дій”, – розповів Шабан.

Нині, за його словами, у мережу Power Banking входять близько 2360 відділень у понад 380 населених пунктах на всій контрольованій території України. Це понад 53% від загальної чисельності працюючих відділень. Три чверті (75%) цієї мережі припадає на відділення системно важливих банків, яких нині 15.

Росія поки не завдає масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України через погодні умови, вважає міністр енергетики Герман Галущенко. Він припускає, що загарбники чекають, поки температура повітря опуститься нижче нульової позначки.

За його словами, росіяни вважають, що під час значнішого похолодання завдадуть більшої шкоди.