Діти не захворіють у школі, якщо будуть дотримуватись чотирьох правил

Головна Сторінка » Діти не захворіють у школі, якщо будуть дотримуватись чотирьох правил

При появі у дитини перших симптомів інфекційних захворювань, особливо грипу, її необхідно залишати вдома. Таким чином попередите можливі ускладнення та передачу збудника іншим.

Батькам варто якомога швидше проконсультуватися з лікарем. У школу можна повертатися після повного одужання, пише rivne1.

Якщо діти не дотримуються правил гігієни, то найчастіше розвиваються гострі та хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту з проявами діареї та закрепів.

А ще паразитарні захворювання, гельмінтози, педикульоз, дерматити, фолікуліт, грибкові враження шкіри ніг та нігтів, захворювання слизової оболонки ротової порожнини, ясен та зубів, горла – стоматит, гінгівіт, карієс, ангіна.

Правила гігієни

Вчіть дітей не торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух забрудненими руками. Патогенні організми часто поширюються, коли дитина торкається предмета, забрудненого мікроорганізмами, а потім торкається власного обличчя, очей, носа або рота.

Дотримуйтесь правил гігієни при чханні та кашлі. Діти мають знати, що прикривати рот та ніс треба одноразовою паперовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Якщо серветки немає, краще зробити це за допомогою рукава чи зігнутої в лікті руки. Не варто користуватися носовичками з тканини, оскільки на них мікроорганізми можуть накопичуватися та розмножуватися. Після чхання та кашлю потрібно регулярно мити руки або протерти вологою серветкою.

Гігієна рук

Перше та основне правило гігієни регулярне миття рук з милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету та повернення з громадських місць. Змалечку дітям варто пояснювати, що людина бере руками різні предмети: олівці, книги, зошити, м’ячі, гладить тварин, торкається меблів та ручок дверей тощо. На всіх цих предметах є бруд та мікроби, які часто залишаються на шкірі пальців та долоні.

Якщо їсти немитими руками чи торкатися обличчя, збудники хвороб можуть потрапити в організм.

Якщо мило та вода недоступні, можна використовувати дезінфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Важливо, щоб діти використовували їх лише у разі потреби і за призначенням, адже ці засоби можуть нашкодити при попаданні в очі або в рот.

Догляду потребують і нігті на пальцях рук та ніг. Дітей потрібно вчити регулярно підстригати та чистити нігті, а також не дозволяти гризти нігті.

Гігієна харчування

Діти повинні слідкувати, щоб посуд, яким вони користуються, був чистим та непошкодженим. Крім цього, не можна ділитися посудом з друзями чи користуватися чужими столовими приборами.

Часто школярі беруть обід чи перекус з дому. Тому треба знати, як правильно зберігати різні продукти харчування. Сирі фрукти та овочі потрібно мити перед вживанням.

Учні старших класів нерідко купують різні продукти харчування у магазинах чи кіосках, що розташовані неподалік від навчального закладу, тому їм потрібно пояснювати, що завжди необхідно звертати увагу на загальний вигляд, термін виготовлення та придатності, умови зберігання продуктів харчування. Вони повинні не лише знати про користь та шкоду конкретних продуктів харчування, а й про те, що продукти, які продають вуличні торговці можуть бути небезпечними через недотримання правил їх приготування та зберігання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що має бути в “тривожному рюкзаку” дитини правда і фейки

Особиста гігієна

Діти, які відвідують спортивні секції чи танцювальні гуртки, також повинні дотримуватися простих правил гігієни: не ділитися одягом та формою, рушниками, губками, а також засобами особистої гігієни (наприклад, антиперспірантами). Не можна зберігати брудний або вологий одяг та спорядження в шафці чи сумці, одяг потрібно прати, а спорядження чистити. Сумки та рюкзаки теж повинні бути чистими, особливо від залишків продуктів харчування та бруду. Крім цього, діти повинні мати змогу приймати душ після інтенсивних тренувань.

Коли дитина бачить, що рідні дотримуються правил гігієни, то слідуватиме їх прикладу. Тому батьки зобов’язані не лише вчити дитину, а й самі суворо дотримуватися простих правил гігієни.

Щоб дитина була успішною у навчанні, потрібно звернути увагу на її харчування. Раціон школяра впливає також в першу чергу на здоров’я та фізичну активність.

Дієтолог Олег Швець спростував поширені хибні уявлення про складнощі змін харчування на краще.