Попри обіцянки: на кордоні з Польщею блокують проходження пального і “гуманітарки”

Головна Сторінка » Попри обіцянки: на кордоні з Польщею блокують проходження пального і “гуманітарки”

Протестувальники у Польщі, що блокують пункти перетину на кордоні з Україною, часто не пропускають навіть вантажі з гуманітарною допомогою і пальним.

Раніше вони обіцяли цього не робити, заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, який 19 листопада відвідав кордон.

“Заяви протестувальників про пропуск гуманітарної допомоги та небезпечних вантажів не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з пальним та гуманітарка стоять у чергах. Передаємо інформацію про ці випадки польським колегам з Міністерства інфраструктури та розвитку”, – сказав він.

19 листопада Деркач відвідав пункти пропуску “Краківець – Корчова” та “Рава-Руська – Гребенне”. За його словами, на цих двох пунктах пропуску було загалом не більше 15 протестувальників.

“Команда Мінінфраструктури щодня працює над тим, аби розблокувати кордон. Ми заручилися підтримкою водіїв. Вони розуміють, чому заявлені вимоги не можуть бути виконані та чому поступки у принципових питаннях неможливі”, – додав посадовець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і Польща судитимуться зі страйкарями, які блокують рух транспорту через кордон

Кордон з Україною блокує ультраправа партія. Українські перевізники заявляють, що блокування кордонів підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з РФ. Політичне представництво взяв на себе польський політик Рафаель Меклер.

Його партія має незначне представництво в Сеймі. Він представляє ультраправих: вони проти інтеграції Польщі до ЄС, за обмеження зв’язків з Україною.

Водночас у Польщі ультраправі не мають великої підтримки (у них лише 6 місць із 460 у парламенті – Gazeta.ua).

6 листопада польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорохуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

Вони вимагали заборонити реєстрацію у Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом; відновити видачу дозволів на в’їзд до ЄС для українських перевізників; відключити польські автомобілі та автомобілі з ЄС зі системи єЧерга з української сторони.

Черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягали 40 км.