Що станеться, якщо переїдання стане звичкою

Головна Сторінка » Що станеться, якщо переїдання стане звичкою

Більшості людей знайоме важке відчуття переїдання. Але воно надзвичайно шкодить здоров’ю.

Люди в основному переїдають під час свят, коли є ті страви, які ми не їмо щодня, пише Aarp.

“Під час свят ми використовуємо їжу як спосіб управління тривогою та стресом. Але і те, і інше сприяє переїданню”, – сказав психолог і фахівець з розладів харчової поведінки Кейт Крейген.

Якщо переїдання увійде в звичку, то це може привести до розладу харчової поведінки або набору зайвої ваги. А велика вага збільшує ризик серцевих проблем, інсульту, діабету 2 типу, проблем з диханням, багатьох видів раку та передчасної смерті.

Але навіть у короткостроковій перспективі переїдання впливає на організм.

Експерти називають шість речей, які відбуваються з вашим тілом, коли ви їсте занадто багато.

Шлунок розширюється і тисне на інші органи. Шлунок, як повітряна куля, яка розширюється, коли ви їсте. Коли він порожній, то схожий на родзинку, сказав гастроентеролог Метью Хошейт.

“Він зморщений, тому не займає багато місця в животі”, – пояснив він.

А коли ви весь час їсте, то шлунок розтягується, щоб вмістити додаткову їжу, і живіт роздувається.

Ваш метаболізм прискорюється. Щоб допомогти організму розщепити всю їжу, ваш метаболізм тимчасово прискорюється після великої їжі, пояснила дієтолог Бріттані Вернер. Вона зазначила, що такий перехід на перевантаження може викликати у деяких людей тимчасове відчуття жару, пітливості або запаморочення після занадто великої кількості їжі.

Серце б’ється сильніше, щоб відправити додаткову кров в травну систему. “Коли ви їсте занадто багато, ваше тіло відволікає потік крові та енергії від мозку та інших органів до кишечника”, – пояснила Хошейт. Це одна з причин, чому ви відчуваєте втому”.

Ваше серце також б’ється швидше протягом декількох годин, щоб перекачувати додаткову кров, необхідну організму для травлення.

Відчуття втоми і млявості. Ви, напевно, помітили, що у вас не так багато енергії, коли ваш шлунок набитий. Падіння рівня енергії-це нормально, тому що ваше тіло дуже наполегливо працює, щоб переварити їжу. Після їжі органи також виділяють Додаткові ферменти та гормони, такі як лептин та серотонін, які можуть сприяти втомі. Дослідження показали, що після переїдання людина може відчувати сонливість і млявість протягом чотирьох годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири причини, чому взимку треба пити багато води

Рівень цукру в крові може різко підвищитися, а потім різко впасти. Коли ви їсте, рівень цукру в крові підвищується, особливо якщо ви їсте продукти з високим вмістом цукру та вуглеводів. Це спонукає ваше тіло виробляти гормон інсулін. Якщо організм не може виробити достатню кількість інсуліну, рівень цукру в крові різко зростає, а потім падає. Це може сприяти відчуттю млявості і втоми.

У вас може виникнути печія та кислотний рефлюкс. Люди часто відчувають печію і здуття живота після переїдання. Печія виникає, коли шлункова кислота та інший вміст шлунка потрапляють у стравохід, створюючи неприємне відчуття печіння в грудях.

Хороша новина полягає в тому, що більшість людей почуваються добре через кілька годин після того, як з’їли занадто багато. Дослідження показують, що організм досить швидко відновлюється після одного епізоду переїдання.

Зарубіжні дієтологи перерахували продукти, що допомагають схуднути і приборкати апетит. Прикладом є додавання в раціон оптимальної кількості яєць.

Зокрема, яблука мають в складі величезну кількість корисних вітамінів, мінеральних речовин, заліза, кальцію, що дозволяє скорегувати порушений обмін речовин досить швидко. А за рахунок високої кількості харчових волокон і пектину відчуття голоду відступає.