Барні стійки та кухонні острови все частіше зустрічаються в оселях українців. Така популярність спричинила високий попит на барні стільці, які є відмінним доповненням кухні з островом. Індустрія меблів пропонує найрізноманітніші варіанти, іноді роблячи вибір барних стільців непростим завданням.
Нехай ця стаття стане вашою інструкцією з швидкого й раціонального вибору барних стільців для кухні.
Вибір висоти стільця
Однією з найважливіших характеристик при виборі барного стільця є його висота. Стілець має бути зручним для вас і гостей, але враховувати висоту барної стійки. Зазвичай, висота повинна бути на 25-30 см нижче висоти барної стійки. Також, важливо враховувати висоту підніжки, яка повинна бути на 45 см нижче висоти сидіння.
Щодо ширини сидіння, оптимальною вважається не менше 35 см, але для більшого комфорту варто розглядати моделі із шириною понад 42 см.
Порада: перед купівлею барних стільців обов’язково виміряйте висоту барної стійки. Це допоможе уникнути неприємностей із подальшим використанням меблів.
Конструкція барного стільця
Класичний варіант – це стілець на одній опорі, але також є моделі на трьох та чотирьох ніжках. Важливо, щоб опора була стійкою, особливо якщо вона складається з однієї ніжки – тут основа повинна бути максимально широкою. Стійкість найкраще забезпечують вироби на чотири ніжки.
Сидіння може бути простим, без додаткових елементів. Але якщо стілець використовується, наприклад під час обіду, варто купити барні стільці із спинкою і підлокітниками. Висота спинки має перевищувати 35 см. Якщо стілець має підлокітники, то сидіння повинно бути достатньо широким. Деякі моделі мають регулювання висоти за допомогою важеля чи гвинта.
Зверніть увагу на підніжку – вона повинна бути зручною і надавати опору ногам під час сидіння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шафа, стелаж чи тумба для взуття: що обрати
Оббивка сидіння та спинки
Оскільки барні стільці використовуються на кухні, оббивка повинна бути міцною, практичною і легкою в догляді. Важливо обрати матеріал, який легко чиститься та відштовхує вологу і жир.
– Екошкіра – хороший вибір для кухонних меблів: приємна на дотик, доступна по вартості й стійка до забруднень.
– Шкіра – якісний, довговічний, легкий у догляді матеріал.
– Текстиль – пропонує неймовірно широку палітру відтінків і текстур. Легко підібрати для будь-якої кухні.
Внутрішній наповнювач стільців часто виготовляється із пінополіуретану, або гелю з ефектом амортизації.
Види барних стільців
Залежно від конструкції, а саме наявності чи відсутності спинки, барні стільці поділяються на такі різновиди: барний табурет, барний стілець, барне крісло.
Барний табурет: компактний та зручний для короткого прийому їжі, або чаювання. Не займає багато місця, часто використовується в кафе та барах. Особливість конструкції – відсутність спинки.
Барний стілець: більш комфортна модель, що підтримує спину під час сидіння. Чудово підходить для домашнього використання. Особливість конструкції – має спинку вищу ніж 35 см.
Крісло для бару: розкішний варіант із спинкою та підлокітниками, що подарує відчуття перебування на королівському троні.
Отже, вибирайте барні стільці з урахуванням усіх аспектів, щоб ваша кухня стала оазою стилю та комфорту.
Стелажі це меблі, що складаються із вертикальних стійок і відкритих полиць. Вони дозволяють розмістити багато речей в обмеженому просторі і надають легкий доступ до них. Сучасні технології та різноманіття матеріалів допомагають створювати стелажі різних форм, розмірів та дизайнів.