Через збільшення вирощування овочів в Україні виникла потреба у спеціалізованих сховищах.
Аграрії зараз майже на 200% збільшують обсяги замовлень у будівельних компаній овочесховищ та картоплесховищ, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
Більшість замовлень є приватними інвестуваннями.
“Фермерські та аграрні компанії побачили перспективу у розвитку внутрішнього ринку та споживання продукції. Частково розвиток внутрішнього споживання пов’язаний із проблемами щодо транспортування овочів за кордон і блокуванням кордонів із західними країнами місцевими фермерами. Саме тому відбулось переорієнтуванням виробників на внутрішній ринок та орієнтування на внутрішнє споживання. Таким чином місцеві виробники витісняють продукцію імпортовану, зокрема ту, яка може тепер зі значними перервами постачатись в Україну”, – йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вирощувати часник на підвіконні: унікальний метод
За 2023 рік побудовано овочесховищ на 20 тис. т. Найбільше для зберігання цибулі – 70%, моркви – 15% і картоплі – 15%.
У лютому будівельники отримали замовлень на побудову овочесховищ обсягом 25 тис. т, але до початку літа таких замовлень може бути до 40 тис. тонн.
Ціни на овочі зросли і цей ринок став привабливішим, ніж більш потужний і вигідний експорт зерна, олії, молока та м’яса.
Промислове овочівництво тепер орієнтується більше на західні та центральні області України. Там і будують нові овочесховища.
Очікується, що в Україні може суттєво подешевшати картопля.
Ціни на неї знизяться наприкінці вересня на початку жовтня, коли з полів остаточно приберуть урожай. Про це заявив віцепрезидент Асоціації виробників картоплі України Нік Гордійчук, повідомляє Fresh Plaza.
За його словами, урожайність картоплі в цьому сезоні буде вищою порівняно з минулим.