Турбота про старших родичів – природне бажання дітей та онуків. Часто організувати догляд за рідною людиною самостійно не виходить через багато факторів: від браку досвіду до відсутності такої кількості вільного часу, щоб закрити всі потреби пенсіонера. Виникає вибір: найняти доглядальницю або заселити родича у приватний будинок для літніх людей. Запрошений додому фахівець здатний частково допомогти з доглядом, однак у нього є й свої мінуси: довгий пошук, сумнівна кваліфікація та ризики шахрайства, відволікання від обов’язків щоб готувати та виконувати інші справи, особисті чинники на кшталт запізнень чи пропусків. У всіх цих аспектах приватний пансіонат виграє, детальніше прочитати про переваги такого місця можна тут.
Особливості найму доглядальниць та будинки для людей похилого віку
Приватний геріатричний пансіонат здається дорожчим варіантом порівняно з доглядальницею, але на практиці запрошений фахівець може мати такі мінуси:
складність контролю та перевірок дій доглядальниці;
довгий пошук відповідного фахівця – він може мати достатньо досвіду та знань, але просто не зійтися характером із підопічним;
відсутність медичної підтримки – навіть якщо у доглядальниці є медична освіта, вона все одно не лікар і не зможе закрити потребу у сучасному обладнанні;
наявність особистого фактора – раптова хвороба, травма, запізнення, неявка на роботу;
брак часу і сил – навіть із заселенням додому до літньої людини, одна доглядальниця буде змушена відриватися від підопічного, щоб готувати, прибирати, прати. Якщо це лежачий хворий, його доведеться самостійно підіймати, мити, робити гімнастику проти пролежнів.
Пошук підхожої доглядальниці може зайняти не один місяць, і це все ще не найвдаліший варіант, якщо житлова площа обмежена або неоснащена під потреби літньої людини.
Що дешевше: доглядальниця чи пансіонат?
На користь доглядальниці зазвичай висувається аргумент нижчої вартість послуг порівняно з пансіонатом. Однак насправді це не так. Якщо запрошений фахівець потрібен на постійній основі (а це найчастіший варіант), то це чимала сума, адже ви платитимете додатково за харчування та продукти, прибирання, речі для літньої людини, медичні маніпуляції (наприклад, уколи, крапельниці або протипролежнева терапія оплачуються окремо). При поселенні доглядальниці до хворого для цілодобового нагляду, у цінник входить і її харчування.
На противагу цьому, у приватному будинку для людей похилого віку вартість для кожного постояльця розраховується індивідуально, виходячи з потреб літньої людини. Родичі платять за принципом “все включено”, не переживаючи ні про їжу, ні про обслуговування, ні про витратні речі. Також ціна включає роботу кількох фахівців, а не лише доглядальниці, яка дивиться за постояльцем. Ви платите і за медсестер, і за лікаря, який проводить щоденні огляди, і за вузьких спеціалістів, і за прибиральниць із кухарями.
Чому будинок для людей похилого віку – хороша альтернатива доглядальниці?
Приватний геріатричний пансіонат – місце, яке комплексно підходить до питання догляду за людьми похилого віку. На відміну від доглядальниці, будинок для людей похилого віку дає вам такі речі:
Велика, територія з парковою зоною, спільними залами та окремими кімнатами для постояльців.
Кімнати, де заселяють пенсіонерів, обладнані всім необхідним: багатофункціональні ліжка, телевізори, санблоки, кондиціонери.
Медичний моніторинг та наявність необхідного обладнання. За літніми людьми дивляться лікарі та медсестри.
Повний догляд, від допомоги з годуванням до купання. Якщо потрібно, підключають не одного працівника, а декілька.
Організація дозвілля та соціалізація. Доглядальниця мало чим може розважити підопічного. У пансіонаті продумано все, щоб відволікти людей, включаючи концерти, свята, хобі. Тут багато літніх людей, з якими можна спілкуватися.
4-разове харчування, коли страви готують на власній кухні з урахуванням побажань та дієт пенсіонерів.
Садиба для людей похилого віку – це прояв турботи і уваги до своїх рідних і близьких.