У Китаї створили дрон, здатний розділятися у повітрі

Головна Сторінка » У Китаї створили дрон, здатний розділятися у повітрі

Вчені з Китаю розробили новий тип безпілотника, який здатний швидко розділятись у повітрі на шість окремих мінідронів.

Завдяки цьому він здійснює раптовий тактичний удар, пише SCMP.

Дрон випробували у Нанкінському університеті аеронавтики та астронавтики.

Зовні апарат нагадує квадрокоптер споживчого класу виробництва китайської DJI, але після досягнення цільового повітряного простору він може розділитись на два, три або навіть шість менших дронів.

Один солдат може нести кілька таких модулів і швидко зібрати безпілотник із різними функціями та кількістю дронів для виконання завдання.

У кожного з мінідронів є лише одна лопать, він може зависати і рухатися як звичайний дрон, та мати власну функцію: управління, розвідка, стеження чи атаки. Дрони здатні координувати свої переміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайці представили у Росії ударний дрон: чому це небезпечно

Науковців на створення таких дронів надихнуло насіння клена, структура якого дозволяє йому підніматися вгору й переміщуватись силою вітру на великі відстані.

“Коли рій безпілотників з’являється на екранах радарів противника, його ППО розподіляє ресурси та засоби боротьби з дронами залежно від кількості. Але якщо рій дронів раптово збільшиться в розмірах, система ППО буде дезорієнтована і втратить здатність швидко реагувати. Крім того, це матиме потужний психологічний вплив на військових противника й перешкодить їм ефективно протидіяти атаці”, – йдеться у повідомленні.

Китайські дослідники кажуть, що об’єднавши маленькі дрони в один апарат, їм вдалося досягти більшої швидкості польоту, ніж якби вони летіли поодинці.

Навіть після відокремлення їх ефективність польоту залишалася більш ніж на 40% вищою, ніж у традиційних малих дронів.

Китай розглядає можливість передати Росії безпілотники та боєприпаси.

Остаточного рішення в Пекіні ще не ухвалено, але переговори між Росією та Китаєм про постачання озброєнь тривають.

Досі військове співробітництво Кремля з китайськими компаніями обмежувалося постачанням до РФ захисного спорядження (каски, бронежилети) та супутникових знімків.