Після ударів по аеродрому у Краснодарському краї 27 квітня, Росії довелося вивести близько 40 літаків.
Російські окупанти вивели з цього району десятки літаків різних типів і розосередили їх на кількох аеродромах, розташованих далі від лінії фронту, повідомило у свіжому звіті від 3 травня Міноборони Великої Британії.
“Попри те, що вплив таких дій навряд чи буде одразу очевидним, Україна вже продемонструвала здатність завдавати ударів набагато глибше, ніж ці місця розосередження”, – йдеться у звіті британської розвідки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У трьох регіонах РФ пролунали вибухи
Вимушене переміщення означає, що для того, аби підтримувати ту ж періодичність вильотів над зоною бойових дій, росіянам доведеться збільшити тривалість польотів.
“Це, своєю чергою, вимагатиме більше пального, збільшить витрати та навантаження на екіпажі”, – сказано в повідомленні.
Російські Су-34 та Су-35 щодня використовуються в ударних операціях за українськими передовими позиціями, зокрема активно використовують плануючі бомби. На відео з відкритих джерел видно, як кілька комплектів таких бомб було ліквідовано на складі на авіабазі.
Російські літаки з “Кущевської” авіабази та низки інших баз зазвичай здійснюють від 100 до 150 літаковильотів на день. Значна частина з них запускає боєприпаси по всій лінії фронту, тоді як РФ намагається добитися прориву виключно за рахунок вогневої потужності.
У Краснодарському краї РФ вночі проти 27 квітня було уражено дронами важливий склад російських військ. Там зберігались модулі управління і корекції для авіабомб.
Дрони СБУ атакували військовий аеродром “Кущевська”, а також Ільський та Слов’янський НПЗ у Краснодарському краї. Після влучань на аеродромі та НПЗ почалися пожежі та евакуація персоналу.
Користувачі соціальних мереж повідомили про наявність дронів в небі над Воронезькою областю, де також було чутно роботу ППО. У ЗМІ писали про пошкодження будинків у Воронезькій області нібито внаслідок збиття одного з дронів літакового типу.
У Росії в ніч проти 1 травня у Ростові-на-Дону також пролунали вибухи.