Україна підписала безпекову году з Норвегією

Головна Сторінка » Україна підписала безпекову году з Норвегією

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.

Цього року Норвегія надасть Україні щонайменше близько 1,2 млрд євро військової допомоги. Про це повідомила прес-служба Офіса президента.

Загалом у довгострокову програму з підтримки України Норвегія заклала майже 6,4 млрд євро на 20232027 роки. Норвезька підтримка України триватиме впродовж усього терміну дії угоди.

Крім того, Норвегія допомагатиме Україні розвивати спроможності у сфері сучасних бойових літаків і вже фіксує чітку готовність передати винищувачі F-16.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та Ісландія підписали угоду на 10 років. У чому її унікальність

До того ж Осло зробить вагомий внесок у розвиток морських спроможностей у Чорному й Азовському морях, продовжить надавати системи NASAMS, а також обладнання до них і навчатиме фахівців.

Україна та Норвегія працюватимуть над поглибленням оборонно-промислового співробітництва.

Згідно з документом, Норвегія також підтримуватиме формулу миру, санкцій, відшкодування збитків, притягнення агресора до відповідальності, а також допомоги в економічному відновленні, гуманітарному розмінуванні, захисті критичної інфраструктури та боротьбі з російською пропагандою. Норвезькі лікарні й надалі надаватимуть допомогу українцям.

Також Норвегія працюватиме над майбутнім членством України в НАТО.

Україна підписала угоди про гарантії безпеки вже з 15 країнами. Хоча всі угоди мають 10-річний термін дії, вони відрізняються за змістом зобов’язань, які бере на себе кожна країна.

Ці зобов’язання ґрунтуються на індивідуальних можливостях економіки, оборони та інших сфер кожної країни.

За кілька днів до саміту миру президент України Володимир Зеленський і президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден підпишуть двосторонню безпекову угоду між країнами.

Вона стане найважливішою у серії угод, які Україна уклала з країнами-членами НАТО.