Гробницю VIII століття з настінними малюнками знайшли археологи у провінції Шаньсі, Китай.
Автором розписів може бути той самий митець, що й прикрашав гробницю засновника держави Мінь правителя Вана Шеньчжи, пише Heritage Daily.
Гробницю часів династії Тан виявили у місті Тайюань під час будівельних робіт. Її дослідив Інститут археології провінції Шаньсі.
Яскраві фрески розписані білим, червоним, жовтим, чорним, зеленим і помаранчевим кольорами. Портал у похованні прикрашений складними візерунками із зображенням рослин, які охороняють фігури в шатах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як давні люди використовували вугілля: археологи повідомили про відкриття
На конічній стелі зображені чотири міфічні істоти. Серед них дракон і, можливо, фенікс.
Стіни камери прикрашені панелями з товстими червоними стрічками і сценами повсякденного життя, типовими для стилю “фігура під деревом” епохи Тан. На одному панно зобразили роботи з кам’яним жорном, у кам’яному млині, виготовлення тістових кульок, використання товкачика, черпання води з колодязя та миття в посудині.
На іншому панно зображено жінку в сукні, чоловіка, що веде четвірку коней, і верблюда.
На археологічній пам’ятці в провінції Сичуань у Центральному Китаї археологи виявили священне бронзове дерево культури Шу. Його знайшли в жертовній ямі. Археологам знадобилися чотири місяці, щоб повністю розкопати гілки, квіти, частини стовбура й прикраси дерева.