Перед мобілізацією перевірте разом із сімейним лікарем наявність щеплень.
Можливо, вам час зробити планову вакцинацію від правця. Вакцинація від правця для дорослих є безоплатною. Про це повідомила Національна служба здоров’я.
“Розповідаємо, що потрібно зробити перед мобілізацією з погляду турботи про власне здоров’я”, – сказала Нацслужба.
Також уточніть, чи маєте щеплення від гепатиту В, радять.
“Це щеплення додали у національний календар 2001 року. Тож, якщо ви народилися раніше і ви – не лікар чи лікарка, то, ймовірно, не маєте цих щеплень. Для дорослих вакцинація від гепатиту платна. Але вам варто купити вакцину власним коштом в аптеці і вакцинуватися у сімейного лікаря. Гепатит В передається, зокрема, через кров під час поранення і надання медичної допомоги”, – сказали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У застосунку “Резерв+” оновили дані майже 3 млн українців
Перевірте, чи працює ваш сімейний лікар. Якщо раптом ваш сімейний лікар звільнився, у медичному закладі, в якому ви підписували декларацію, вам запропонують іншого лікаря. Обов’язково укладіть нову декларацію, радять.
“Завітайте на прийом до свого сімейного лікаря чи терапевта, з яким укладено декларацію. Зважаючи на стан здоров’я, ваш лікар може дати е-направлення на певні обстеження чи на консультацію до іншого медичного фахівця. Обов’язково виконайте всі рекомендації лікаря. За е-направленням усі аналізи, обстеження, консультації безоплатні”, – пише Нацслужба.
Якщо за станом здоров’я вам необхідно приймати “Доступні ліки”, слід домовитися із лікарем про дистанційний зв’язок, зазначають.
“Лікар може виписати е-рецепт без вашої присутності. А ваші рідні зможуть отримати і передати “Доступні ліки” для вас, якщо ви перешлете їм номер е-рецепту. “Доступні ліки” можна отримувати або безоплатно, або з невеликою доплатою”, – повідомляють.
“Обов’язково відвідайте стоматолога. Програма медичних гарантій не покриває планову стоматологічну допомогу дорослим, але краще вчасно виявити проблеми із зубами і запобігти ускладненням”, – пише Національна служба здоров’я.
В Україні діють воєнний стан і загальна мобілізація військовозобов’язаних.
18 травня набув чинності закон про мобілізацію. До 16 липня усім військовозобов’язаним, призовникам і резервістам віком від 18 до 60 років необхідно оновити свої дані через застосунок “Резерв+”, у ЦНАПі чи в ТЦК, повідомило Міністерство оборони.