Україна розробляє штучний інтелект, який зможе управляти сотнею дронів – Reuters

Головна Сторінка » Україна розробляє штучний інтелект, який зможе управляти сотнею дронів – Reuters

Україна займається розробкою систем штучного інтелекту, які допоможуть керувати величезним флотом безпілотників.

Таким чином бойові дії будуть перенесені на територію ворога. Зокрема вздовж лінії фронту буде подолано зростаюче глушіння сигналу з боку росіян, а також безпілотні літальні апарати зможуть працювати працювати більшими групами, пише Reuters.

Програмне забезпечення об’єднує безпілотники в мережу. Рішення щодо дій можуть миттєво виконуватися всією групою, а людина втручається лише для того, щоб дати “зелене світло” автоматизованим ударам. В той час як пілоти-люди намагаються керувати операціями з більш ніж п’ятьма безпілотниками, штучний інтелект зможе обробляти сотні, каже один з розробників.

Розробка безпілотників зі штучним інтелектом поділяється на:

візуальні системи, що допомагають ідентифікувати цілі та спрямовувати на них безпілотники;

картографування місцевості для навігації;

більш складні програми, що дозволяють БПЛА працювати у взаємопов’язаних “роях”.

Ще одна система дозволить керувати мережею розвідувальних і ударних дронів. Кожен дрон зможе планувати свої власні дії і прогнозувати поведінку інших у рої.

Така автоматиція дозволить не лише розширити масштаби операцій, але й допоможе захистити пілотів безпілотників, які діють поблизу лінії фронту і є пріоритетною мішенню для ворожого вогню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія посилила тактику дронової розвідки – Братчук

ШІ вже використовується в деяких ударах українських безпілотників на великі відстані, які націлені на військові об’єкти і нафтопереробні заводи за сотні кілометрів на території Росії.

В атаках іноді бере участь рій з близько 20 дронів.

Основні безпілотники летять до цілі, а завдання інших – вивести з ладу або відволікти засоби протиповітряної оборони на цьому шляху. Для цього вони використовують різновид штучного інтелекту під наглядом людини, яка допомагає виявляти цілі або загрози і планувати можливі маршрути.

Безпілотники з ШІ можуть краще працювати в умовах використання систем радіоелектронної боротьби, які порушують зв’язок між пілотами і безпілотниками.

Керовані ШІ FPV-дрони можуть досягати показника влучання близько 80%. Якщо контакт пілота з безпілотником переривається, він більше не може ним керувати, і апарат або падає на землю, або продовжує політ далі.

Автоматизація фінальної частини польоту безпілотника до цілі означає, що пілот йому більше не потрібен – таким чином, ефект глушіння РЕБ зводиться нанівець. Безпілотники зі штучним інтелектом розробляються вже багато років, але до цього часу вважалися дорогими і експериментальними, зазначається в статті.

Удари ЗСУ углиб Росії продовжують тиснути на російську систему протиповітряної оборони.

Російські військові намагаються розробити системний підхід для результативного відбиття українських дронів, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

У березні російські військові почали формувати мобільні вогневі децентралізовані групи, які Повітряні сили України успішно розгорнули для захисту від ударів російських безпілотників Shahed-136/131. Однак ці групи досі не розгорнуті в необхідному масштабі для достатнього захисту критично важливих об’єктів у західній частині РФ.