Помідори люблять тепло та сонячну погоду. Однак, коли температура піднімається занадто високо, це може зашкодити томатам.
Щоб зберегти енергію та вологу у спеку, помідори уповільнюють зростання, листки скручуються, рослини можуть взагалі загинути. Про те, як захистити помідори від спеки та зберегти урожай, пише Gazeta.ua.
Помідори полюбляють рясне поливання, але воно не повинне бути частим. У спеку можна поливати томати через день. Ґрунт на грядці повинен залишатися вологим до наступного поливу. Помідори можна також поливати щодня, а в сильну спеку й двічі на день. Але в такому випадку слід використовувати менше води.
Під час формування зав’язей поливати помідори потрібно частіше і рясніше, ніж зазвичай. Це сприятиме швидкому росту плодів.
У спеку помідори поливають винятково під корінь. Якщо використовувати метод дощування, на листі може розвинутися фітофтороз. Окрім того, сонячні промені можуть спалити листки та стебла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому зеленіє картопля та як цього не допустити: корисні поради
Щоб захистити помідори від спеки, грядку можна затінити. Спеціальні матеріали продають у садівничих магазинах. Допоможе також мульчування. На грядки варто товстим шаром насипати добре перепрілий гній або солому.
Спека найбільше шкодить помідорам у період цвітіння. При поганому запиленні урожай може бути меншим. Тому при температурі повітря близько +40°C краще проводити ручне запилення томатів. Для цього вранці потрібно акуратно струсити кисть з квітами або взяти акварельний пензлик, забруднити його пилком і провести запилення маточки у кожної квітки. Після цього потрібно полити ґрунт.
Захистити помідори від спеки можна також за допомогою зубного порошку. Щоб помідори не згоріли, потрібно побілити стовбур. Це захистить томати від зайвого перегріву і випаровування вологи.
Для приготування розчину знадобиться зубний порошок з розрахунку 3 столові ложки на 10 літрів води. Порошок потрібно розмішати у воді, процідити через марлю. Таким розчином слід обприскати рослини в теплиці по листю. Можна наносити і на плоди. Далі таку обробку можна повторити, але вже коли з’явиться молоде листя. А у відкритому ґрунті таку обробку потрібно повторювати після кожного дощу.
Замість зубного порошку можна використати зубну пасту, але в її складі повинен бути карбонат кальцію. На 10 літрів води знадобиться втричі більше зубної пасти, ніж зубного порошку.
Деякі садівники також рекомендують у спеку видаляти листя з нижньої частини кущів помідорів. Це зменшить кількість необхідної води та покращить циркуляцію повітря.
Зазвичай листя з помідорів видаляють, коли найнижчі починають жовтіти. Це також можна робити, коли температура повітря значно підвищується. Це також допомагає направляти поживні речовини до верхівки та плодів.
Окрім того, видалення листя усуває можливість розмноження попелиці та інших комах на помідорах.
У другій половині літа помідори активно ростуть і формують плоди.
Для досягнення високого врожаю рослинам необхідно забезпечити достатню кількість поживних речовин. В цей час помідори потребують особливо багато калію, фосфору та азоту, які сприяють розвитку кореневої системи, покращують смак плодів і підвищують їхню стійкість до хвороб.