Білорусь може постачати обладнання чи технології до деяких країн в обмін на санкційні товари.
Йдеться, зокрема, про Нікарагуа, Венесуелу та Кубу. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, РБ може продавати їм продукцію в обмін на ті товари, які Білорусь чи Росія не можуть придбати самостійно через західні санкції.
Експерти дійшли такого висновку, виходячи з дій прем’єр-міністра Білорусі Романа Головченка, який днями під час візиту до цих країн підписав кілька двосторонніх економічних та торговельних угод.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російським компаніям все важче отримувати гроші з Китаю
Головченко з 14 по 16 липня відвідав Венесуелу та зустрівся з місцевими офіційними особами, включаючи президента країни Ніколаса Мадуро. Білоруський прем’єр заявив, що його візит спрямований на обговорення торгівлі та економічної сфери.
Із 16 до 17 липня Головченко відвідав Кубу. Він підписав контракти на “мільйони доларів” на постачання Кубі невказаних білоруських товарів в обмін на кубинський експорт до Білорусі.
Прем’єр також відвідав 18-19 липня Нікарагуа та підписав контракти на суму $85 млн. Повідомляють, що вони спрямовані на двосторонню економічну співпрацю, включаючи угоду Білоруського банку розвитку про фінансування постачання Нікарагуа понад 700 одиниць невказаного обладнання.
Аналітики додають, що можливо білоруський прем’єр підписав ці угоди в рамках російських схем, які використовують Білорусь, щоб допомогти РФ обійти західні санкції.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтримав пропозицію МЗС та інших органів держави про запровадження тимчасового безвізового режиму для громадян 35 держав Європи з 19 липня.
В заяві МЗС зазначається, що це зроблено “з метою подальшої демонстрації відкритості та миролюбності нашої країни, прихильності до принципів добросусідства, а також для спрощення міжлюдських контактів та покращення свободи пересування”.