Призводить до швидких стрибків цукру в крові: від якого рису краще відмовитись

Головна Сторінка » Призводить до швидких стрибків цукру в крові: від якого рису краще відмовитись

У світі є багато сортів рису, кожен з яких має свої переваги.

Проте не всі види рису є корисними, коли йдеться про вплив на здоров’я, адже деякі з них можуть викликати стрибки рівня цукру в крові та сприяти запаленню в організмі.

Лікар Дімітар Марінов, який спеціалізується на харчуванні та дієтології, розповів She Finds про три види рису, яких варто уникати та чотири види, які краще обирати замість них. За його словами, людям варто уникати білого рису, швидкого приготування та ароматизованих рисових сумішей. Замість цього лікар радить обирати бурий рис, кіноа, дикий рис та рис з цвітної капусти.

“Білий рис, рис швидкого приготування та ароматизований рис можуть сприяти запаленню через високий глікемічний індекс, який призводить до швидких стрибків цукру в крові”, – каже дієтолог.

Також білому рису не вистачає клітковини та необхідних поживних речовин, адже в процесі очищення видаляються висівки та зародки, де ці поживні речовини сконцентровані.

Попри те, що рис швидкого приготування є зручним у приготуванні, він проходить подальшу обробку, яка може позбавити його ще більшої кількості поживних речовин та може містити додатки, які сприяють запаленню.

Водночас ароматизовані рисові продукти здебільшого містять високий вміст натрію, штучних добавок, цукру або жирів, які можуть посилювати запалення.

“Ці види рису можуть посилювати запалення, оскільки вони піддаються високій обробці та мають високий глікемічний індекс. Це означає, що він може спричинити швидкі стрибки рівня цукру в крові, що, своєю чергою, може спровокувати запальні реакції в організмі. Крім того, їм бракує клітковини та поживних речовин, які містяться в цільнозернових сортах, і які можуть допомогти в боротьбі із запаленням”, – пояснює Марінов.

Який рис корисніший

Проте є багато здорових варіантів, які можна обрати в магазині. Експерт радить спробувати коричневий рис, адже він зберігає висівки та зародкові шари, пропонуючи велику кількість клітковини, важливих поживних речовин, таких як вітаміни групи В та антиоксиданти, а також нижчий глікемічний індекс, який допомагає стабілізувати рівень цукру в крові та зменшити запалення.

“Коричневий рис – надійний вибір, оскільки він зберігає висівки і зародкові шари, забезпечуючи більше клітковини і поживних речовин”, – додав дієтолог.

Кіноа вирізняється тим, що є повноцінним джерелом білка з усіма дев’ятьма незамінними амінокислотами, а також клітковиною, вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які підтримують загальний стан здоров’я та борються із запаленням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Впорається навіть школяр: як приготувати розсипчастий рис

“Кіноа – ще один чудовий варіант – це насправді насіння, а не зерно, і воно багате на білок та протизапальні сполуки”, – підкреслив Марінов.

Також він радить спробувати дикий рис, оскільки він багатий на білок, клітковину та основні поживні речовини.

“Дикий рис, попри свою назву, також є насінням і має горіховий смак, а також протизапальні властивості”, – пояснює фахівець.

Дієтолог рекомендує вживати рис зі цвітної капусти. В ньому менше калорій та вуглеводів, ніж в традиційному рисі, однак він підтримує здоров’я травлення та потенційно зменшує запалення.

“Нарешті, рис із цвітної капусти – це низьковуглеводна альтернатива, яка багата на антиоксиданти і може допомогти зменшити запалення”, – підсумував експерт.

Легким, поживним та ситним сніданком можна здивувати кожного, якщо приготуєте рисову запіканку з яблуками. Це не лише смачна та ароматна страва, але й джерело вітамінів, необхідних для нашого організму.