Археологи віднайшли загублене поселення

Головна Сторінка » Археологи віднайшли загублене поселення

Поселення віком 5000 років виявили археологи під час розкопок для розвитку промислової зони поблизу Бейт-Шемеша в Ізраїлі.

Дослідження проводили фахівці з Управління старожитностей Ізраїлю, пише Heritage Daily.

Археологи виявили сліди великої громадської будівлі. Вона могла виконувати ритуальні функції у ширшому поселенні громади.

У внутрішніх приміщеннях археологи знайшли 40 цілих посудин, які датуються раннім бронзовим віком – кінцем 4-го тисячоліття до нашої ери.

Ранній бронзовий вік відзначився великими змінами на території стародавнього Ізраїлю. У цей час значно зросла чисельність населення, сформувалися складні соціальні структури та політичні системи.

На піку цієї епохи процеси урбанізації стали стрімкішими. Це підтверджують знахідки укріплених міст, громадських споруд, організованих промислових об’єктів, а також активні торговельні зв’язки з Єгиптом, Сирією, Анатолією та Месопотамією.

“Ці горщики та глечики залишили тут перед тим, як споруду остаточно покинули. Сліди горіння на посудинах можуть свідчити про їхній вміст. Подальший аналіз допоможе з’ясувати, чи зберігали там нафту, воду, зерно або навіть екзотичні олії”, – прокоментували в управлінні старожитностей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли давнє кільце-амулет

Через розміри та архітектуру споруди археологи припускають, що вона могла виконувати функцію громадської будівлі чи храму. Це може бути одним із найдавніших відомих прикладів подібних споруд на Юдейській низовині.

Поруч із спорудою знайшли також комплекс великих стоячих каменів, розташованих рядами.

“Камені були встановлені ще до зведення цієї громадської споруди. Їхня присутність може надати цінну інформацію про суспільно-політичні процеси та формування культових традицій у Хурват Хушам”, – додали у повідомленні.

У пустелі Негев в Ізраїлі археологи виявили древні яйця страусів.

Страуси були поширені в цій місцевості починаючи з раннього доісторичного періоду. Але до кінця XIX ст зникли.