Ветерани створюють простір фізичного і психологічного відновлення

Головна Сторінка » Ветерани створюють простір фізичного і психологічного відновлення

У Гайсинському районі на Вінниччині створюють центр фізичної реабілітації та психологічної адаптації для військових та членів їхніх родин.

Взяли на себе цю місію самі ж ветерани російсько-української війни, розповів журналістці журналу “Країна” ветеран війни, голова “Спілки учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району” Микола Данилюк.

“Чотири роки тому тут були лиш чагарники, стихійне сміттєзвалище і болото. Хлопці казали, що з цим ми нічого не зробимо, але я їх переконав – треба починати. Працювали в спеку і в холод: вивозили сміття, розчищали болото, яке зараз стало ставом. Ми його зарибили, хлопці ловлять коропів та карасів. Тому, коли виникло питання, як назвати цю місцину, сумнівів не було – Долина учасників бойових дій, або коротко – Долина УБД. Адже все робиться руками наших хлопців”, – сказав Данилюк.

Додав, що це простір, де кожен воїн зможе відновити своє фізичне і психологічне здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ветеранів відправляють в совкові санаторії.Фахової психологічної реабілітації немає” очільник Рахункової палати

Дерев’яні будиночки, альтанки, літні спортивні майданчики, майстерні – усе зроблено руками самих ветеранів. А у планах звести ще 10 будиночків для відпочинку, половина з яких буде інклюзивного типу.

Над облаштуванням території Центру працювали 43 учасники бойових дій. На жаль, 21 воїна уже немає – вони загинули на фронті під час повномасштабної війни.

“Хочеться, щоб мої побратими психологічно розвантажились і бачили – про них пам’ятають і піклуються. Маємо об’єднатися, щоб допомагати один одному, адже у такий важкий час війни, сподіватись, що хтось інший прийде і допоможе, на жаль, не доводиться”, – каже мати ветерана російсько-української війни, а в цивільному житті психологиня Людмила Менюк “Мальва”.

Відеоверсію репортажу можна подивитись за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Fjs03N_C-wst=11s

У Черкасах відбулися інклюзивні змагання для ветеранів і військових “Звитяга Нескорених”.

Понад 100 учасників змагалися в чотирьох видах адаптивного спорту: жим лежачи, веслування на тренажері, аеробайк і ривок гирі.