Навіть коли весь урожай вже зібрано, радіти сухій осені не варто. Осіння посуха може мати як позитивні, так і негативні наслідки для урожаю наступного сезону.
Через недостатність вологи восени може виникнути низка проблем, пише Gazeta.ua.
Зокрема, багаторічні декоративні рослини, плодові дерева та ягідні кущі не встигнуть отримати достатньо поживних речовин після плодоношення або цвітіння. Таким чином вони стають менш стійкими до зимових умов.
Осіння посуха також виснажує запаси вологи в ґрунті. А це впливає на весняне зростання рослин. Волога, яка зазвичай накопичується восени, є важливою для рослин. Тоді вони краще переживають зиму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати туї до зими: п’ять обов’язкових дій восени
Щоб уникнути таких проблем, можна застосувати вологозарядковий полив. Це один із найефективніших способів підготовки рослин до зими в умовах сухої осені. Полив потрібно проводити після збору врожаю. При цьому варто дотримуватись таких норм:
Для дерев віком 1-3 роки – 30-50 літрів води на корінь.
Для дерев віком до 10 років – 70-100 літрів води.
Для дерев старше 10 років – до 150 літрів води.
Для ягідних кущів – 30-50 літрів води незалежно від віку.
Важливо також додатково підживлювати рослини. Це допоможе зміцнити їх перед зимівлею. Можна використовувати суперфосфат або деревну золу як органічне добриво.
Щоб зменшити випаровування вологи, рекомендують мульчувати ґрунт у пристовбуровій зоні дерев. Це допоможе зберегти вологу і захистити коріння від перепадів температур.
Разом з тим суха осінь має також і переваги. Відсутність дощів дає змогу добре підготувати коренеплоди до зберігання. Це полегшує сушіння урожаю перед закладкою на зиму, запобігаючи появі гнилі.
Щоб садові дерева пережили зиму, важливо знати деякі правила догляду восени.
Саме в цей період йде основна підготовка рослин до серйозних випробувань взимку. Є кілька найпоширеніших помилок, яких не варто допускати восени.