У державних органах, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури України обмежать використання месенджера Telegram.
Таке рішення 19 вересня ухвалив Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК). Про це повідомила пресслужба Ради національної безпеки та оборони.
Йдеться про використання месенджера на службових пристроях працівників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram – це загроза національній безпеці. Його можливо закрити – Буданов
“З метою мінімізації загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.
Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.
На засіданні начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов навів обґрунтовані дані щодо наявності у російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів Telegram, навіть видалених повідомлень, а також їхніх персональних даних.
“Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки”, – наголосив Буданов.
За даними представників СБУ та Генштабу ЗСУ, Telegram активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення. А також встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко наголосив, що йдеться лише про службові пристрої.
“Якщо простими словами, державні службовці, військові, співробітники критичної інфраструктури не мають використовувати Telegram на службових комп’ютерах. Я раніше говорив, що пересилання робочих документів через Telegram з робочих пристроїв несе ризики. Зараз це колективне рішення. Але воно не стосується ваших персональних смартфонів”, – зазначив Коваленко.
Окрім того, за його словами, рішення не забороняє державним органам, військовим формуванням тощо вести офіційні сторінки в Telegram. Воно стосується лише службової переписки.
“Бо вже бачу, що це питання не пояснили, а варто було. І буде плутанина”, – додав Коваленко.
Соціологи запитали українців про заборону Telegram. Дослідження показало, що 54% українців проти повної заборони месенджера.
Вони вважають, що слід запровадити певні обмеження і контроль – блокування окремих каналів тощо. Лише 9% опитаних одразу стверджують, що месенджер треба повністю заборонити.