Ранковий догляд за зубами важливий для підтримки здоров’я ротової порожнини. Але не кожен знає, коли саме найкраще чистити зуби.
Виявляється, час для цієї процедури також має значення. Більшість людей чистять зуби щодня в один і той самий час. Стоматолог назвав ідеальний час вранці для чищення, пише Mirror.
Коли чистити зуби
Стоматолог Заїм розповів, що відмова від чищення може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, таких як карієс або й повної втрати зубів.
Експерт зазначив, що час доби, коли ви берете зубну щітку, насправді дуже сильно впливає на здоров’я.
“Чищення зубів о 7:15 ранку – ідеальний час, щоб почистити зуби після пробудження”, – зазначив лікар.
Поки ви спите, то у роті розмножуються бактерії, що викликають наліт. Тому чим довше ви спите, тим більше часу у бактерій для розмноження. Рано-вранці почистіть зуби зубною пастою, що містить фтор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стоматологи назвали найкращу зубну пасту
Стоматолог додав, що чистити зуби перед сніданком також є хорошою ідеєю. Ще одна перевага чистки зубів перед сніданком полягає в тому, що розпочинається активне вироблення слини. Вона допомагає їжі розщеплюватись і природним чином вбиває шкідливі бактерії у роті, допомагаючи створювати здорову посмішку.
Ввечері чистити зуби потрібно перед тим, як лягати спати. Дуже важливо нічого не їсти і не пити між вечірнім чищенням зубів і сном.
Помилки при чищенні зубів
В більшості випадків люди допускають грубі помилки під час догляду за зубами. Найпоширеніші з них:
довго використовують щітку – не можна чистити зуби однієї щіткою більше 2 місяців, особливо якщо вона з м’якої щетини
видавлювати велику кількість пасти не варто, досить невеликої горошини
чистити лінійними горизонтальними рухами – краще працювати щіткою зверху вниз і навпаки
занадто швидко чистити – процедура повинна тривати не менше 3 хвилин.
чистити 1 раз в день – потрібно виконувати гігієнічні процедури для рота не тільки вранці, але і перед сном
сильно натискати щіткою на зуби і ясна – так можна травмувати тканини, краще застосовувати легке ненав’язливе натискання.
Зубну щітку необхідно змінювати після кожної застуди. Щоразу, коли чистите зуби після хвороби, ризикуєте заразитися знову.
Але водночас щітки потрібно змінювати кожні три місяці. За цей час щетина руйнується і стає менш ефективною у чищенні зубів. Пам’ятати потрібно і про мікроби на щітці.