Національний банк України продовжить політику керованої гнучкості, але повертатися до плаваючого курсу поки що зарано.
Водночас НБУ уникатиме різких змін курсу гривні до долара, заявив голова фінустанови Андрій Пишний у Facebook.
“Кардинальних змін у нашій валютно-курсовій політиці очікувати не варто. Ми залишаємося в режимі керованої гнучкості курсу. На нашу думку, цей режим наразі є оптимальним, ураховуючи перманентний структурний дефіцит валюти. Хоча ми завжди зазначаємо, що керована гнучкість курсу – це проміжний формат, про перехід до повноцінного плавання курсу говорити точно зарано”, – нависав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня зміцнилася до долара та євро – курс валют на 4 жовтня
Валютно-курсова політика НБУ і надалі спрямовуватиметься на збереження стійкої та контрольованої ситуації на валютному ринку.
“Це важливо для виконання ключового завдання НБУ збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цілі 5% найближчими роками. Для цього НБУ зберігатиме активну присутність на ринку: компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти та убезпечуватиме курсову динаміку від різких рухів. Це сприятиме помірним коливанням гривні в обидва боки (і в бік послаблення, і в бік зміцнення) як на відносно коротких, так і на триваліших часових проміжках залежно від зміни ринкових умов”, – повідомив Пишний.
НБУ й надалі уважно стежитиме за станом ринку, щоб уникати потрясінь.
Курс долара до гривні буде зростати, чим довше триватиме війна Росії проти України. У разі закінчення війни курс стабілізується на поточному рівні. Про це йдеться у проєкті бюджету на 2025 рік (проєкт № 12000).