Виявляється, кава корисна для здоров’я нашого серця, незважаючи на те, що роками стверджували протилежне.
Науковці показали, що кава може викликати серцевий захисний ефект у людей з аутоімунними захворюваннями вовчка, пише newsweek
Що виявили дослідники
Хвороби серця, пошкодження кровоносних судин та викликані ними хвороби є одними з основних причин смерті населення в цілому. У цьому випадку із запальними аутоімунними захворюваннями, такими як вовчак і ревматоїдний артрит, ризики, пов’язані з цими захворюваннями, ще вищі.
За даними Американського фонду Lupus Foundation, вовчак вражає приблизно 1,5 мільйона американців і щонайменше 5 мільйонів людей у всьому світі. Як повідомляє Brigham and Women’s Hospital, клітини, що вистилають кровоносні судини, часто пошкоджуються у хворих на вовчак і також повністю відновлюються. Це відбувається до накопичення зубного нальоту, закупорки кровоносних судин і, зрештою, серцево-судинних захворювань, що вражає приблизно кожного четвертого хворого на вовчак.
У минулому лікарні пропонували традиційні рекомендації щодо зниження цих ризиків, як-от припинення куріння, зниження рівня холестерину та контролю високого кров’яного тиску. Однак нове дослідження показує, що наш ранковий вибір напоїв також може створити захисну роль для здоров’я серця.
Лабораторні результати Римського університету Сапієнца в Італії свідчать про те, що кофеїн, присутній у каві, чаї, може активно стимулювати клітини, які допомагають регенерувати слизову оболонку кровоносних судин.
Щоб дослідити ці результати далі, команда дослідила 31 пацієнта з вовчаком за допомогою південної анкети про харчування. Через тиждень дослідники виміряли здоров’я судин і учасники виявили, що ті, хто вживав кофеїн протягом тижня, мали кращий стан судин, як виміряно за допомогою слізної шкіри їх кровоносних судин.
Крім добре відомого ефекту як стимулятора, було показано, що кава має протизапальні властивості, зв’язуючись з поверхнею наших імунних клітин. Попередні дослідження продемонстрували зв’язок між значним споживанням кави та меншим ризиком кардіометаболічних захворювань, а також покращенням здоров’я серця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міфи, які вводять в оману: п’ять фактів про каву, які треба знати
Це дослідження було обмежено дуже малим розміром вибору, коротким періодом вимірювання та результатами, заснованими на спостереженнях, а не на механічних доказах. Однак це додає до збільшення кількості доказів того, що помірне споживання кави може мати захисний ефект для здоров’я серця.
“Це дослідження є спробою надати пацієнтам інформацію про можливу роль дієти в контролі захворювання. Необхідно підтвердити результати за допомогою тривалого дослідження, спрямованого на оцінку реального впливу споживання кави на перебіг хвороби”, – заявила провідний автор останнього дослідження Фульвія Чеккареллі.
Звичайно, є деякі люди, яким потрібно обмежити споживання кави, наприклад, вагітні та ті, у кого вже були хвороби серця. Більш того, якщо ви додасте до кави багато цукру та вершків, ви, ймовірно, нейтралізуєте ці корисні ефекти. Щоб отримати максимальну віддачу від зерна, важливо обмежити споживання рекомендованими чотирма чашками на день і дотримуватись або чорної кави, або легкої порції молока.
Відмова від кави – виклик для багатьох, хто не уявляє свого дня без ароматного напою.
Проте цікаво, як організм реагує на такі зміни. Відмова від кави може мати як позитивні, так і негативні наслідки для здоров’я.
Розповімо, що відбувається з вашим тілом після повної відмови від цього популярного стимулятора.