Україна та Росія ведуть попередні переговори щодо припинення взаємних ударів по енергетичній інфраструктурі.
Переговори ведуться за посередництва Катару, які були близькі до домовленості в серпні, до того, як ЗСУ зайшли в Курську область РФ, пише видання Financial Times з посиланням на свої джерела.
“Існують дуже ранні розмови про потенційне відновлення переговорів. Зараз йдуть розмови про енергетичні об’єкти”, – сказав дипломат, поінформований про переговори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін анонсував роздачу грошей на встановлення сонячних панелей для багатоквартирних будинків
Москва та Київ уже зменшили частоту атак на енергетичну інфраструктуру один одного в останні тижні в рамках домовленості, досягнутої їхніми спецслужбами, пише видання з посиланням на анонімні джерела.
“І Київ, і Москва раніше визнали, що припинення атак на енергомережу України та російські нафтопереробні потужності є їхнім взаємним інтересом. Але Путін навряд чи погодиться на угоду, поки російські війська не витіснять українські з Курської області, де вони все ще контролюють близько 600 квадратних кілометрів території”, – пише газета.
Всі пошкоджені російськими обстрілами електростанції підлягають відновленню, але на це можуть знадобитися роки.
Загалом втрачено 90% потужностей. Росіяни атакували українські електростанції понад 180 разів. Збитки за попередніми оцінками сягають $350 млн, заявив генеральний директор “ДТЕК Енерго” Ільдар Салєєв.
У рамках української кампанії було вражено щонайменше дев’ять із 32 великих нафтопереробних заводів Росії.