Курс Молдови на приєднання до Європейського Союзу буде вписаний у конституцію країни.
Конституційний суд затвердив результати нещодавнього референдуму, відхиливши заяви проросійської опозиції про порушення під час голосування. Про це повідомляє Bloomberg.
Шість суддів Конституційного суду Молдови більшістю голосів постановили, що критерії для визнання референдуму таким, що відбувся, дотримані. Референдум про членство в ЄС у країні проходив 20 жовтня одночасно з президентськими виборами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Україна може вступити до ЄС: єврокомісар припустив
Це рішення відкриває шлях до зміни конституції й закріплення курсу Молдови на вступ до ЄС, що є головною метою проєвропейського президента країни Маї Санду.
Рішення Конституційного суду було оголошено за кілька днів до другого туру президентських виборів, у якому Санду зустрінеться з кандидатом від проросійської партії Александром Стояногло.
Видання зазначає, що план Санду провести референдум одночасно з першим туром президентських виборів виявився ризикованим кроком, оскільки Росія посилила дезінформаційну кампанію, намагаючись утримати колишню радянську республіку під своїм впливом.
Уряд Молдови вважає, що втручання Кремля вплинуло на результат референдуму: вступ до ЄС підтримали лише 50,35% учасників, попри те, що попередні опитування показували значно ширшу підтримку членства в Євросоюзі.
У грудні 2023 року рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою лідери ЄС ухвалили за відсутності угорського прем’єра Віктора Орбана.
Це дозволило уникнути вето. Орбан свідомо залишив зустріч на час голосування за рішення стосовно України. Таким чином, Євросоюз погодив рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою та про надання Грузії статусу кандидата.