Росія активно будує заводи для виробництва ракетних двигунів: оприлюднено супутникові знімки

Головна Сторінка » Росія активно будує заводи для виробництва ракетних двигунів: оприлюднено супутникові знімки

Росія будує п’ять заводів для виробництва твердопаливних ракетних двигунів.

Про це свідчать супутникові знімки за цей рік. За словами співробітника інституту Фабіана Гінца, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва РФ з часів СРСР, повідомляє Міжнародний інститут стратегічних досліджень.

На супутникових знімках можна побачити, що роботи ведуться одразу на кількох об’єктах. Йдеться про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Відповідні заводи розташовані в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі.

“Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації”, – розповідає Гінц.

Він звернув увагу, що, зараз немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Проте дані однієї з російських компаній вказують на те, що там виробляють двигуни для радянських балістичних та нових ракет “Булава”, які здатні нести ядерну зброю.

“У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об’єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь”, – наголосив Гінц.

Згідно з даними інституту, твердосплавні ракетні системи займають центральне місце в стратегічному арсеналі Росії та її тактичній зброї наземного базування малої дальності. Країна-агресор широко застосовувала балістичні ракети малої дальності для атак на Україну, зокрема, “Іскандер-М”, а також снаряди РСЗВ Торнадо-С”, ракетні системи “С-300П та С-400.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські війська зайшли в центр Часового Яру – BILD

“Більші композитні твердопаливні двигуни також використовуються у великій частині російських міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) і її новітніх балістичних ракет підводних човнів, які утворюють центральну основу стратегічного ядерного стримування Москви”, – йдеться в повідомленні IISS.

Оскільки розробка та виробництво двигунів для однієї ракетної системи можуть здійснюватися на кількох заводах, це ускладнює визначення мети їх розширення та прив’язку конкретних робіт до певної ракетної програми чи категорії. При цьому імпорт балістичних ракет з Ірану та Північної Кореї свідчить про недостатність власного виробництва Росії для задоволення її потреб.

Вночі у Брянській області РФ пролунав потужний вибух. Було атаковано 67-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управляння (ГРАУ) Міноборони РФ.

Там зберігалися артилерійські боєприпаси, включно з північнокорейськими снарядами до їхніх систем. Крім того, там присутні керовані авіаційні бомби (КАБи), зенітні ракети та боєприпаси до реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).

По арсеналу було здійснено удар. Після цього, судячи з кадрів в російських Telegram-каналах, відбулася пожежа. Перша атака на арсенал була в жовтні.