У саду Лестерського собору у Великій Британії археологи виявили останки 123 осіб, які були поховані у кілька етапів.
Спочатку вчені припускали, що це жертви чуми, але аналіз показав іншу історію. Про це пише Arkeonews.
Під час розкопок у саду собору археологи з’ясували, що це одне з найбільших середньовічних масових поховань у Сполученому королівстві. Останки датуються періодом, який передує “Чорній смерті” приблизно на 150 років, що спростувало первинну гіпотезу про жертв пандемії.
Команда під керівництвом Метью Морріса з Лестерського університету встановила, що поховання здійснювали у три швидкі етапи. Тіла перевозили на возах і складали в загальну яму, що свідчить про екстрену реакцію на подію з великою кількістю жертв. Морріс зазначив, що поховані становили близько 5% населення середньовічного Лестера.
Радіовуглецевий аналіз збігається з історичними згадками періодів голоду, хвороб чи масової смертності в Англії між X і XII століттями. Зразки кісток направили до Інституту Френсіса Кріка в Лондоні для пошуку слідів патогенів, які могли спричинити загибель цих людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали доісторичні кургани
Хоча одяг або поховальні атрибути не збереглися, сліди свідомої організації поховань вказують на збереження громадянських звичаїв навіть у кризові моменти.
Собор, відомий як місце перепоховання короля Річарда III у 2015 році, неодноразово ставав об’єктом археологічних відкриттів. Останні розкопки виявили майже 1200 поховань за вісім століть, що дозволяє глибше зрозуміти історичний контекст міста.
Нове відкриття не лише проливає світло на середньовічну трагедію, а й підкреслює важливість археології у відновленні забутих сторінок історії.
У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам’яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.