Венера максимально наблизиться до Місяця: не пропустіть космічне видовище грудня

Головна Сторінка » Венера максимально наблизиться до Місяця: не пропустіть космічне видовище грудня

5 грудня небо подарує жителям Землі унікальне видовище – зближення Місяця та Венери.

Це рідкісне космічне явище стане справжньою окрасою зимового вечора. Астрономи радять не пропустити цей момент, адже він зачаровує навіть тих, хто нечасто дивиться на зоряне небо.

Увечері, під час сутінків, ця космічна “пара” з’явиться у південно-західній частині неба, пише Space.

Венера – найяскравіша планета в нічному небі – наблизиться до молодого Місяця, освітленого приблизно на 20%. Вони будуть на відстані лише двох градусів одне від одного, що дозволить побачити їх навіть неозброєним оком.

В Україні найкращий час для спостережень – після 18:00. Венера виглядатиме як яскрава зірка, а Місяць набуватиме форми тонкого серпа. Попередній молодик був 1 грудня, тому видима частина Місяця залишатиметься невеликою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зимове сонцестояння-2024: що потрібно зробити у найдовшу ніч року

Молодик зʼявився на небі 1 грудня, коли Місяць опинився між Землею та Сонцем. У цей момент Місяць стає невидимим для ока. Нічне небо в цей період особливо темне, що сприяє спостереженню за іншими астрономічними явищами, зокрема метеорами.

5 грудня також є нагода побачити так зване “земне сяйво” або “сяйво Да Вінчі”. Це явище виникає, коли сонячні промені, відбившись від Землі, освітлюють темну частину місячного диска. Земне сяйво добре помітне під час молодика або тонкого місячного серпа. Для спостереження за ним бажано знайти місце подалі від міського освітлення.

2 серпня 2027 року астрономи та любителі неба стануть свідками унікального явища – найтривалішого повного сонячного затемнення 21 століття.

Затемнення розпочнеться в Атлантичному океані, перетне Гібралтарську протоку, а потім пройде через південну частину Іспанії, Гібралтар, Марокко, Алжир, Туніс, Лівію, і Єгипет. Найбільша тривалість затемнення буде спостерігатися в Єгипті, де Сонце зникне з неба на максимальний час у найвищій точці небосхилу.