НАТО планує оновити цілі щодо виробництва зброї.
Це може вимагати підвищення цільового показника оборонних витрат до 3% від валового внутрішнього продукту, пише Bloomberg із посиланням на джерела.
Уряди вже наступного року зіткнуться з вищими цілями, в тому числі на боєприпаси.
Один з чиновників вказав, що пріоритетами будуть посилення протиповітряної оборони, системи наступальних озброєнь і потенціал ядерного стримування.
Джерела кажуть, що хоча метою є узгодження цілей між міністрами закордонних справ і оборони НАТО до саміту лідерів в Гаазі в червні, цей термін може виявитися складним для виконання.
Один з чиновників сказав, що міністри оборони будуть обговорювати це питання у під час зустрічі у лютому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країни Європи витрачатимуть на оборону більше 2% ВВП – Рютте
Члени НАТО взяли на себе зобов’язання збільшити витрати на оборону на тлі вимог обраного президента США Дональда Трампа.
Альянс зараз просить союзників витрачати на оборону 2% ВВП. Посадовці кажуть, що нові цілі щодо сил і засобів можуть збільшити цей показник до 3% ВВП.
Генсек НАТО Марк Рютте казав про необхідність збільшення інвестицій у європейську військово-промислову базу Альянсу. Він пояснював, що залежність від США є нестійкою.
Трампа погрожує вивести США з НАТО, якщо члени Альянсу не будуть витрачати більше на оборону, встановивши цільовий показник у 3% від ВВП.
Але існують значні розбіжності між витратами на оборону країн-членів НАТО. Польща цього року виділила на оборону рекордні $46 млрд, або 4,7% ВВП, в той час, як Німеччина, найбільший в ЄС постачальник військової допомоги Україні, витратить цього року 2,1%, або 72 млрд.