Українські війська вперше провели наземну атаку винятково з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та FPV-дронів.
Ця операція підкреслює прагнення України впроваджувати технологічні інновації для ведення бойових дій. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики посилаються на речника бригади “Хартія” Національної гвардії України Володимира Дегтярьова, який повідомив про атаку Сил оборони України на позиції російських окупантів поблизу села Липці на півночі від Харкова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ завершили випробування безпілотників з оптоволоконним зв’язком
Дату атаки та точні позиції, на яких відбулися бойові дії, не оголошують. Однак, зазначають, що українські сили застосували десятки роботизованих систем, зокрема безпілотні апарати, оснащені кулеметами, а також дрони для встановлення і знешкодження мін на позиціях противника. У результаті операції було успішно знищено російські позиції.
“Ця атака стала прикладом застосування асиметричних ударних можливостей, які Україна активно розвиває, щоб компенсувати обмеження в людських ресурсах. Українські офіційні особи неодноразово підкреслювали зусилля України, спрямовані на використання технологій та асиметричних ударних можливостей для компенсації обмежень у людських ресурсах, на противагу готовності Росії йти на значні жертви заради незначних територіальних здобутків”, – йдеться у повідомленні.
Аналітики також нагадують, що український Генеральний штаб повідомив про завершення випробувань нових безпілотників, приєднаних до оптоволоконних кабелів. Такі апарати є більш стійкими до засобів радіоелектронної боротьби, які активно використовує Росія.
Українська компанія, що займається виробництвом безпілотників, повідомила, що нещодавно зібрала прототип першого FPV-дрона, виготовленого винятково з компонентів, вироблених в Україні.
Президент Володимир Зеленський в вересні 2024 року підписав закон, що передбачає включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил Збройних сил України.
Проєкт закону розроблено з метою нарощення спроможностей ЗСУ щодо використання безпілотних і роботизованих повітряних, морських та наземних систем, забезпечення їх готовності до застосування.