Тимошенко говорить неправду, стверджуючи, що українські ліки дорожчі за європейські – Віктор Сердюк

Головна Сторінка » Тимошенко говорить неправду, стверджуючи, що українські ліки дорожчі за європейські – Віктор Сердюк

Юлія Тимошенко говорить неправду, коли стверджує, що українські ліки дорожчі за європейські. Таке твердження містить блог президента Всеукраїнської ради прав та безпеки пацієнтів Віктора Сердюка на сайті “Українські новини”, в якому він розглядає питання цін на ліки.

Він також доводить, що приклад з “Німесилом” для демонстрації “низької вартості” препаратів в Європі є помилковим. Зокрема, він відзначає, що “у Польщі його ціна насправді менша, ніж у нас, але з однієї простої причини. “Німесил” у Польщі входить до переліку ліків, ціну на яку компенсує держава. Такий інструмент державної політики зі здешевлення ліків називається реімбурсація (компенсація вартості). Тому на прикладі з “Німесилом” демонстрація “низької вартості” є помилковою, і Юлія Тимошенко, яка його використовує, демонструє свою некомпетентність, або заангажованість”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна створила “Дія.Картку” для держвиплат

Далі експерт наводить дані дослідження щотижневика “Аптека”. Згідно з цим дослідженням, якщо прибрати препарати, щодо яких застосовується реімбурсація, виходить, що ціни на ліки в Україні нижчі, ніж в європейських країнах, у 85% випадків. При цьому середньозважена ціна однієї упаковки препарату в Україні на 30% нижча, ніж у європейських країнах. А отже, “Тимошенко, м’яко кажучи, говорить неправду, коли стверджує, що українські ліки дорожчі за європейські”, – наголошує він.

Однак Сердюк визнає, що питання цін на ліки треба вирішувати. Бо це питання має не тільки ринковий, чи економічний, а й суттєвий соціальний вимір. Але, на його думку, це краще робити через ширше застосування механізму реімбурсації, коли держава повністю або частково компенсує ціну на ліки.

Важливе питання цін на ліки може перетворилося на з’ясування політичних стосунків, вважає політичний аналітик Валентин Гладких.

На його думку, наслідком непродуманих кроків може стати не зменшення ціни та не збільшення доступності медичних препаратів, а навпаки – обмеження доступу та зростання ціни.