Чи готова ваша домашня аптечка до свят: корисні поради

Головна Сторінка » Чи готова ваша домашня аптечка до свят: корисні поради

Домашня аптечка повинна бути правильно укомплектована. Тому важливо регулярно перевіряти її вміст і оновлювати залежно від сезону.

Перевіримо, чи готова ваша домашня аптечка до зими та різдвяно-новорічних свят.

Що має бути в домашній аптечці взимку
Засоби для обробки порізів, опіків

Це різноманітні антисептичні засоби, такі як: хлоргексидин, перекис водню, а також стерильні серветки. Не зайвим буде покласти в аптечку спреї чи мазі на основі пантенолу. Вони знадобляться при опіках.

Також в домашній аптечці має бути пластир різних розмірів, звичайний та еластичний бинт, ватні диски, одноразові рукавички.

Протизапальні засоби для місцевого застосування

Вони знадобляться, коли потрібно вгамувати біль, запалення, набряки після незначних травм або розтягнень м’язів. Особливо це актуально взимку, адже кількість травмувань збільшується через ожеледицю.

Знеболювальні, жарознижувальні засоби

Знеболювальні допоможуть у разі головного, зубного, менструального болю. У холодну пору року українці часто хворіють на грип і ГРВІ, тому варто поповнити запас препаратів, що допоможуть знизити температуру в дорослих і дітей.

Противірусні засоби, а тим більше антибіотики, потрібно купувати тільки за призначенням сімейного лікаря.

Засоби для очей

Вдома мають бути краплі для промивання очей. Вони можуть допомогти очистити око, зняти запалення та біль.

Допомога при хронічних захворюваннях

Якщо в родині хтось має хронічні захворювання, в аптечці обов’язково має бути запас ліків, які приймаються на регулярній основі. Оптимально – на два тижні або місяць.

Медичні гаджети

До аптечки варто покласти градусник для вимірювання температури. Не зайвим буде тонометр. А під час війни – ще й турнікет.

Підготуватись до новорічних свят

Купуючи продукти до святково столу, не забувайте поповнити і домашню аптечку додатковими препаратами.

Під час новорічних свят можуть знадобитися такі засоби:

– Сорбенти

Помічні під час отруєнь, нудоті. Хоча найкращий спосіб уникнути дискомфорту – це помірність у їжі та напоях, сорбенти допоможуть швидше вивести токсичні речовини з організму й підтримати роботу кишківника, якщо все ж таки сталося перевантаження святковим меню.

– Засоби проти печії

Гостра, смажена, жирна їжа в поєднанні з алкоголем може спровокувати печію.

– Препарати для кращого травлення

Під час святкових застіль важливо пам’ятати про помірність у їжі. Однак, якщо все ж трапилося переїдання, ферменти для травлення можуть допомогти зменшити дискомфорт, як-то, здуття чи важкість у шлунку. Завчасно придбані засоби можуть стати в нагоді для підтримки роботи шлунково-кишкового тракту в таких випадках.

– Засоби для регідратації

Алкогольні чи харчові отруєння провокують зневоднення організму. Симптомами зневоднення є слабкість, головний біль, запаморочення, тощо. Організм потребує регідратації – відновлення водно-сольового балансу. Пити звичайну воду для цього недостатньо. Треба використовувати спеціальні засоби або лікувальну воду. Вони продаються в аптеках без рецепта.

Правила, які варто пам’ятати
TEVA нагадує загальні правила щодо користування домашньою аптечкою.

  1. Формуйте аптечку, зважаючи на склад та особливості родини: чи є діти, літні люди, вагітні, чи має хтось хронічні захворювання, алергію тощо. Ці фактори допоможуть підібрати необхідні лікарські засоби.
  2. Зберігайте аптечку в недоступному для дітей місці. Там не має бути надмірної вологи, прямого сонячного світла. Препарати варто залишати в оригінальних упаковках з інструкцією. Назву ліків має бути добре видно. Якщо є члени родини з поганим зором, наклейте на упаковки чи пластини з пігулками спеціальні наліпки з назвою препарату.
  3. Ліки, термін придатності яких вже закінчився, утилізуйте. Під час зміни сезонів проводьте загальну ревізію аптечки, доповнюючи новими позиціями.
  4. В аптечці не має бути антибіотиків “про всяк випадок”. Лише лікар може вирішувати, чи доречно призначати їх.
  5. Приймайте ліки згідно з рекомендаціями лікарів, читайте інструкції. Якщо маєте сумніви, запитайте у сімейного чи в фармацевта. Звертайте увагу на взаємодію ліків з їжею та напоями. Деякі препарати не можна приймати разом із продуктами з великим вмістом кальцію, цитрусовими, алкоголем.
  6. Не забувайте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Домашня аптечка здебільшого призначена для домедичної допомоги. Якщо маєте проблему зі здоров’ям – звертайтеся до лікаря.

На правах реклами. ТОВ “Тева Україна”, 02152, м. Київ,

просп. П. Тичини, 1-В, поверх 9;

0-800-502-284