Сійярто висловив “стурбованість атакою безпілотників Росії на Польщу”

Home Новини звідусіль Сійярто висловив “стурбованість атакою безпілотників Росії на Польщу”

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто стверджує, що Угорщина “стурбована атакою безпілотників Росії на Польщу”.

Однак з країною-агресором Росією необхідно “продовжувати говорити”. Таку думку 22 вересня глава угорського зовнішньополітичного відомства висловив у коментарі Суспільному.

“Ми стурбовані всіма подіями, які можуть призвести до подальшої ескалації цієї війни. Звичайно, разом із нашими союзниками ми засуджуємо дії, які порушують територіальну цілісність держав – це неприпустимо”, – сказав Сійярто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У небі над Данією та Норвегією з’явилися невідомі дрони

Офіційний Будапешт вважає, що “мирні переговори і припинення вогню” мають бути рішенням для завершення війни, яку розв’язала Росія проти України. При цьому Сійярто вважає, раз “Кремль відмовляється від припинення вогню – її необхідно “почути””.

“Блокування каналів комунікації та відмова від дипломатичних рішень – це не шлях уперед. Якщо ви блокуєте канали комунікації і відмовляєтеся від дипломатії, ми не знайдемо рішення. Єдиний спосіб зберегти надію і знайти рішення – продовжувати говорити один з одним і слухати один одного”, – сказав глава МЗС Угорщини.

Також Сійярто вважає, що санкції проти Росії – “найбільша поразка Євросоюзу”.

“Я був присутній на перших дебатах три-чотири роки тому, коли ми вперше обговорювали санкції. Тоді я запитав: Чого ми хочемо досягти? Одна з відповідей звучала: “Поставити Росію на коліна і примусити її до миру “. Відтоді ми схвалили дев’ятнадцять пакетів санкцій, і Європа зазнала більше втрат, ніж Росія”, – сказав глава МЗС Угорщини.

Сійярто також вважає, що санкції проти російських енергоносіїв насамперед шкодять європейським країнам, які імпортують російську нафту і газ, тобто самій Угорщині та Словаччині.

“Фактично, коли йдеться про санкції, ми, європейці, страждаємо більше, ніж росіяни. Якщо чесно – я не дбаю про те, як нашкодити Росії. Мене цікавить, як не нашкодити Угорщині”, – підсумував він.

У ніч на 10 вересня щонайменше 19 російських дронів порушили повітряний простір Польщі, частину з них було збито силами НАТО.

Один із БпЛА впав на житловий будинок у Люблінському воєводстві.

22 вересня невідомі дрони були зафіксовані у повітряному просторі Данії, Норвегії, Швеції.