Показали унікальні знімки Меркурія

Головна Сторінка » Показали унікальні знімки Меркурія

Космічний апарат BepiColombo здійснив 8 січня шостий проліт повз Меркурій, здійснивши серію унікальних знімків.

Зокрема вчені показали знімки найбільшого ударного кратера на планеті – Рівнини Спеки, повідомила пресслужба Європейського космічного агентства.

“Цей зонд, спільний проєкт ЄКА і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), наблизився до темного боку Меркурія на відстань 295 км і зафіксував дивовижні деталі його поверхні. Зокрема, на знімках можна побачити вічно затінені кратери на північному полюсі, де, ймовірно, міститься водяний лід”, – сказано в повідомленні.

Ці дані стануть основою для дослідження Меркурія, коли BepiColombo вийде на орбіту навколо планети у 2026 році.

Вчені вже почали вивчати матеріал, що допоможе їм краще зрозуміти геологічну історію Меркурія та його мінеральний склад. Одним із найбільших відкриттів стала виявлена світліша область на темній поверхні планети, що може свідчити про нещодавні геологічні процеси, такі як вулканічна активність або удари астероїдів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зонд NASA торкнувся Сонця, побивши усі рекорди

“Меркурій є надзвичайно темною планетою. На перший погляд, планета, вкрита кратерами, може нагадувати Місяць, але її вкрита кратерами поверхня відображає лише приблизно на дві третини світла. На цій темній планеті молоді риси на поверхні мають тенденцію виглядати яскравіше. Вчені ще не знають, з чого саме складається Меркурій, але ясно, що матеріал, який витягується з-під зовнішньої поверхні, з віком поступово стає темнішим”, – йдеться в описі.

Астрономи виявили джерело вуглецю на одному з супутників планети Юпітер. Це зробили за допомогою телескопа Джеймса Вебба.

Торік зонд NASA зробив унікальний знімок зеленого спалаху від удару блискавки всередині закрученого вихору поблизу північного полюса Юпітера.