19 січня вшановують Макарія Великого.
Преподобний Макарій Великий був християнським монахом і пустельником, який жив у Єгипті в IV столітті. Він вважається одним з батьків єгипетського чернецтва і наставником багатьох інших святих. Він славився своїми подвигами посту, молитви, смирення і чудотворення. Він також був учнем і другом преподобного Антонія Великого, який подарував йому свою палицю.
Преподобний Макарій Великий помер 391 року і його мощі зберігаються в монастирі Святого Макарія в пустелі Ваді-Натрун.
Прикмети
Теплий і сонячний день – до ранньої і ласкавої весни.
Заметіль – на Масницю буде така ж погода.
Морозний день – до теплого літа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великдень-2025: коли святкують римо-католики та православні
Що не можна робити
Не можна цього дня стригтися чи змінювати зачіску. Це принесе лише нещастя. Наші предки вірили, що стрижка може навіть “укоротити” віку. Важливо стежити за своєю мовою і не використовувати лихі слова. Вони можуть притягнути до вашого життя хвороби.
Що можна робити
Здавна Макарів день вважали найкращим часом для початку нових справ. Особливо, якщо вони направлені на благо інших. Тому цього дня обов’язково ходили одне до одного в гості, носили лише одяг світлого кольору і говорили: “Все, що почнеться на Макарія, складеться добре”.
24 лютого в Україні розпочинається Масниця, яка має особливе значення для вірян. Вона триватиме тиждень перед Великим постом, який передує Великодню. Його дата у 2025 році – 20 квітня.
Традиційно протягом семи днів можна готувати млинці і ними пригощати рідних, друзів, сусідів.