Як конфлікти у Міноборони впливають на оборонні закупівлі: директорка АОЗ Марина Безрукова дала відверте інтерв’ю

Головна Сторінка » Як конфлікти у Міноборони впливають на оборонні закупівлі: директорка АОЗ Марина Безрукова дала відверте інтерв’ю

Директорка Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова розповіла “Українській правді”, як вдалося досягти міжнародного визнання агенції, знизити ціни на озброєння та з якими труднощами довелося зіткнутися через відсутність достатньої підтримки з боку Міноборони.

В ексклюзивному інтерв’ю для “Української правди” директорка агенції оборонних закупівель Марина Безрукова поділилася досягненнями та проблемами, з якими зіткнулася агенція у 2024 році. У своєму інтерв’ю вона акцентувала увагу на успішній роботі АОЗ, але водночас не оминула увагою труднощі, викликані недостатньою підтримкою Міністерства оборони.

“Ми зробили агенцію суб’єктною. Нас знають усі міжнародні партнери, виробники, країни НАТО. Ми уклали 50 прямих контрактів із великими світовими компаніями, і це дозволило знизити ціни на закупівлі, попри глобальне зростання попиту”, – зазначила Безрукова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше зброї, менше посередників: як працювала Агенція оборонних закупівель у 2024 році

Вона також наголосила на значній роботі з витіснення з ринку посередників, які довгий час заробляли на оборонних закупівлях.

“Ми працюємо безперервно, аби напряму співпрацювати з виробниками. Це результат тривалої та копіткої праці”, – розповіла директорка АОЗ.

Однак, за її словами, відсутність підтримки з боку Міноборони стала суттєвою перешкодою для реалізації більш амбітних завдань.

“Ми могли б зробити набагато більше, якби Міноборони підтримувало наші ініціативи”, – зауважила вона.

Одним із найгостріших конфліктів із Міноборони став провал контракту з українським виробником боєприпасів, укладеного ще 2024 року. Безрукова наголосила, що спочатку висловлювала сумніви щодо цього контракту через низку ризиків, таких як розташування виробництва у прифронтовій зоні та брак потужностей для виконання замовлення. Проте її попередження були проігноровані.

“Я була проти того, щоб віддавати весь обсяг замовлення в одні руки. Але на той момент альтернативи не було. Згодом стало очевидно, що компанія не справляється, і коли я відмовилася подовжувати терміни контракту, у нас почалися серйозні проблеми у стосунках із керівництвом Міноборони”, – розповіла Безрукова.

Попри всі складнощі, агенції вдалося повернути кошти за зірваний контракт і знайти альтернативних постачальників. Але, як зазначила директорка, втрачений час коштував занадто дорого.

“Це не просто гроші, це – життя наших військових”, – зауважила директорка АОЗ.

Додатковим викликом для агенції стали звинувачення з боку нардепки Олександри Устінової, яка претендує на посаду директорки АОЗ. Устінова заявляла про те, що агенція використала лише третину бюджету до кінця року та уклала більшість контрактів у грудні.

“Це кричуща маніпуляція або елементарне нерозуміння процесів. Ми працювали згідно з планом асигнувань, і велика частина бюджету була запланована на грудень. Мені важко оцінити рівень компетенції людини, яка дозволяє собі такі заяви, але я підозрюю, що вони були зроблені з метою дискредитації”, – прокоментувала Безрукова.

Директорка наголосила, що її головна мета – продовжувати боротьбу за автономію Агенції оборонних закупівель.

“Я не здамся без бою”, – підкреслила вона.

За інформацією “Української правди”, контракт Марини Безрукової завершується наприкінці січня. Попри це, вона заявила про намір залишитися на посаді та продовжувати реформування системи оборонних закупівель.