Як працевлаштувати вдома українських чоловіків, котрі за кордоном – таку концепцію розробляє уряд. Та так, щоб з бронюванням, на критичних підприємствах держави. Погодьтесь, амбіційний план.
Це – частина загального робочого проєкту новоствореного міністерства національної єдності, яке місяць тому очолив віцепрем’єр-міністр Олексій Чернишов.
Перша презентація концепції відбулася не в Україні, а в столиці Польщі – Варшаві. Цікаво, а чи буде презентація в Україні?
У рамках цього задуму пропонують розглянути проєкт рекрутингового центру, який “сприятиме забезпеченню працівниками українських підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК), енергетики та інших пріоритетних галузей”.
в Україні бракує фахівців, “як повітря”
За словами Чернишова, деяким індустріям в Україні бракує фахівців. “як повітря”.
Тих чоловіків, які не готові служити, але хочуть бути корисними державі, будуть заохочувати працювати в Україні.
Уряд очікує, що українські чоловіки призовного віку за кордоном за допомогою майбутніх центрів з пошуку вакансій зможуть проходити співбесіди дистанційно – і так само не в Україні дізнатися про рішення роботодавця щодо їхнього працевлаштування.
Однак усе це залишається на папері, адже робочу концепцію міністерства єдності ще мають затвердити.
Тож як і коли запрацює ця ініціатива, невідомо.
На питання польських журналістів, чи означає це, що, оцінюючи мобілізаційний потенціал держави, українська влада більше не розраховує на чоловіків призовного віку, які зараз перебувають за кордоном, Чернишов заперечив.
Він заявив, що чоловіки в цей момент “мають захистити Україну”.
Тобто, виходять такі собі ножиці.
повернення громадян додому з-за кордону – це виключно особисте рішення
Водночас, міністр Чернишов зазначив, що повернення громадян додому з-за кордону – це виключно особисте рішення, і держава вітатиме будь-який його варіант.
Окрім працевлаштування українців з-за кордону, Агенція національної єдності створюватиме та керуватиме так званими Unity-хабами.
В ідеалі вони мають стати єдиним вікном для українців за кордоном для вирішення більшості питань – від пошуку роботи як у країні перебування, так і в Україні до оформлення документів із залученням ДП “Документ”.
Якщо концепцію затвердять, Агенція також впроваджуватиме спеціальну цифрову платформу і аплікацію Unity App, до якої хочуть підв’язати виплати для українців, які вони отримують у країнах перебування.
Оце важливий момент: ваші закордонні заробітки будуть під пильним наглядом.
Щоби зареєструватися на цій платформі, громадянин повинен буде підтвердити особисті дані через відомства країн перебування.
У концепції міністерства єдності зазначається, що Unity App не має стати інструментом для військового обліку та мобілізації, й це має у якийсь спосіб гарантуватися іноземними урядами. У який саме – невідомо.
українська влада зацікавлена у Unity App, бо цей додаток теоретично міг би допомогти поставити на консульський облік мільйони українців
На одному зі слайдів презентації вказано, що українська влада зацікавлена у Unity App, бо цей додаток теоретично міг би допомогти поставити на консульський облік мільйони українців, які досі цього не зробили.
Утім знову-таки, це лише концепція, яку ще мають затвердити. Тож стверджувати, як вона працюватиме, зарано. Хоча, чесно кажучи, задумка так собі.
А зважаючи на те, що на останньому “Рамштайні” нам ще на два роки продовжили війну, тобто затвердили концепцію воєнної підтримки України до 2027 року, то справжня критичність нестачі кадрів в усіх галузях і сферах ще покаже свою повну гостроту.
Загалом, згадана концепція схожа на імітацію бурхливої діяльності нового міністерства.
Бо насправді наразі всі мають працювати не на розтягування, а на закінчення війни щоб зберегти вцілілу частину держави та її етносу.