23 січня в православному календарі день пам’яті святого священномученика Климента.
Климент був одним з перших священиків, які служили в Римі після апостольських часів. Він був спочатку дияконом, а пізніше став папою Римським. За його часів християни вже зазнавали гонінь із боку імператора Траяна.
Активно проповідував християнство, допомагав бідним і підтримував церковні громади. Його діяльність сприяла поширенню християнської віри в Римі та на теренах, що належали до імперії. Він також активно підтримував єпископів і священиків, налагоджуючи їхнє духовне життя.
Климент був заарештований за своє християнське служіння і відправлений на каторгу в Крим. Там він був убитий за наказом імператора.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весняне рівнодення 2025: коли тривалість дня і ночі будуть однаковими
23 січня також згадують святого мученика Агатангела.
Агатангел був християнським мучеником, який постраждав за свою віру в часи гонінь на християн, що відбувалися в перші століття після Христової смерті. Хоча історичних документів про нього збереглося небагато, за свідченнями церковних джерел, Агатангел був одним із тих, хто відмовився відректися від християнської віри, незважаючи на тиск і переслідування.
Святий Агатангел був схоплений і підданий жорстоким тортурам, однак залишався непохитним у своїй вірі. Він був страчений, найімовірніше, через відрубування голови, що було типовим методом покарання для християнських мучеників за імператорів, які вороже ставилися до нової релігії.
Прикмети
Потепліло – до спекотного літа, випало багато снігу – літо буде дощовим.
На деревах багато білок бігає – потеплішає.
На водоймах немає льоду – вже не буде серйозних морозів до кінця зими.
Що не можна робити
В жодному разі не можна дивитися на зірку, що падає. Наші предки вірили, що це принесе нещастя в родину. Щоб не винести з будинку добробут, не слід виносити сміття після заходу сонця.
Що можна робити
Обов’язково приготуйте цього дня пиріг з курячим м’ясом, за народними прикметами він принесе в родину добробут. Намагайтесь зробити будь-яку добру справу. Вважається, що вона повернеться до вас сторицею.
24 лютого в Україні розпочинається Масниця, яка має особливе значення для вірян. Вона триватиме тиждень перед Великим постом, який передує Великодню. Його дата у 2025 році – 20 квітня.
Традиційно протягом семи днів можна готувати млинці і ними пригощати рідних, друзів, сусідів.