Ситуація на валютному ринку повільно входить у період відносного затишшя.
Ринок досить жвавий, а стратегія НБУ на збалансування попитуй пропозиції буде діяти і надалі. Начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий сказав про це у коментарі “РБК-Україна”.
“Завдяки валютним інтервенціям вдасться наситити попит і відповідно значно звузити можливості для курсових маневрів”, – сказав він.
Лєсовий назвав фактори, які будуть впливати на валютний ринок протягом 3-9 лютого:
стратегія НБУ із вгамування інфляції, а саме збільшення облікової ставки у грудні та січні мають. Воно має зміцнити гривню, заспокоїти ціни та відповідно опосередковано вплинути на зменшення попиту на валюту;
отримувана міжнародна фінансова допомога та наявні міжнародні валютні резерви, які дають змогу регуляторові на валютному ринку почуватися більш розкуто та діяти відповідно до поточних обставин.
Для формування попиту і курсової кон’юнктури важливим є воєнний чинник: від ситуації на фронті до можливих перемовин про припинення вогню.
“Важливо зазначити, що дія режиму “керованої гнучкості” є найбільш вагомим аспектом для розуміння подальшої ситуації на ринку. Адже завдяки цій стратегії вдається уникати стрімких курсових змін, роль міжбанку залишається провідною (на безготівкові курси орієнтуються банки та обмінні пункти, формуючи власні курси), а поточні курсові коливання є до міри мінімальними”, – зазначив Лєсовий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня зміцнилася до долара і євро – курс валют на 31 січня
За його прогнозами, основні характеристики валютного ринку наступного тижня будуть такими:
Коридори допустимих валютних змін складуть 42-42,3 грн /долар та 43,5-45 грн/євро (на міжбанку) та 42,4-42,8 грн/долар та 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку).
Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн.
Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 1-1,5% від стартового курсу тижня.
“Отже, протягом 3-9 лютого не варто очікувати, що валютний ринок викине якісь фортелі: курсові зміни залишатимуться цілком прогнозованими. Як і тиждень тому основні валютні зміни відбуватимуться в межах 42-42,3 грн /долар”, – підсумував банкір.
Курс долара до гривні буде зростати, чим довше триватиме війна Росії проти України. У разі закінчення війни курс стабілізується на поточному рівні, йдеться у проєкті бюджету на 2025 рік (проєкт № 12000).