Виростити малину нескладно. Але не завжди її ягоди виходять солодкими та ароматними.
Причина може ховатися в помилках догляду, які заважають кущам отримати достатньо поживних речовин і сонця. Розповімо, чого слід уникати, щоб малина тішила щедрим і смачним урожаєм.
Помилки, що заважають отримати солодкі ягоди
Неправильне підживлення. Навесні малину треба підгодовувати азотними добривами, які стимулюватимуть її зростання, це може бути аміачна селітра. Якщо не зробити таке підживлення, кущі будуть слабкими, а врожай – поганим. Однак із азотом варто не перестаратися, бо ягоди виростуть водянистими і несмачними.
Нестача магнію. Якщо листя почало жовтіти, необхідно внести відповідне добриво. У першій половині літа допоможе обробка кущів розчином нашатирного спирту з рідким милом. Це не тільки підживить кущі, а й захистить їх від шкідників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і чим обробляти яблуні після зими: важливі поради
Підживлення о другій половині літа. Не можна вносити азотні добрива в цей період, однак чомусь багато городників роблять таку помилку. Коли ягоди почали зав’язуватися, малині потрібен калій і фосфор. Таке підживлення зміцнює імунітет рослини, роблять плоди солодкими і соковитими. Гарним джерелом калію є попіл, який можна використовувати в сухому вигляді або приготувати розчин для поливу. Таке добриво поліпшить смак ягід і підвищить їхню стійкість до хвороб.
Чому важливо обрізати й правильно поливати кущі
Щоб малинник не перетворився на густі зарослі, треба видаляти зайві пагони. Регулярна обрізка забезпечує гарну циркуляцію повітря, запобігає появі захворювань і спрямовує сили кущів на формування великих солодких ягід.
Полив теж відіграє ключову роль, без достатньої вологи ягоди стають дрібними та кислими. Також не варто заливати кущі, бо загниє коренева система. Необхідно підтримувати помірну вологість ґрунту і проводити мульчування, щоб утримувати вологу. Для мульчі можна використовувати перегній, солому або опале листя.
Навесні зазвичай дбають про садові дерева та кущі. У тому числі обрізають малину. Найкраще це робити, коли температура повітря вдень стабілізується та не опускатиметься нижче +5ºС.
Важливо також пам’ятати, що обрізати малину можна тоді, коли пагони ще не почали розпускатися.