Грейпфрут не тільки соковитий і смачний фрукт, а й джерело поживних речовин.
Він багатий на вітаміни, мінерали, антиоксиданти та інші рослинні сполуки, які корисні для організму. Зокрема, грейпфрут містить у собі велику кількість вітаміну C, пише Eating Well.
Втім, важливо знати, що їсти його надміру не можна. Можуть виникнути проблеми.
Чим корисний грейпфрут
“Один середній рожевий грейпфрут забезпечує майже 100% добової норми вітаміну C, який є потужним антиоксидантом і підтримує імунну систему”, – каже дієтологиня Кортні Пелітера.
Крім того, він забезпечує 16% добової норми вітаміну A, який також відіграє важливу роль в імунітеті.
А ще цей фрукт відомий як один із найпопулярніших продуктів для схуднення – він низькокалорійний.
“Тому багато людей включають його у свій раціон під час схуднення”, – пояснює дієтологиня Саманта Маклеод.
Він містить багато клітковини і води, що сприяє відчуттю ситості. Один цілий фрукт містить приблизно 100 калорій і на 90% складається з води.
Корисний для серця
Ще експерти зазначають, що клітковина, яка міститься в грейпфруті, корисна для серця і в профілактиці серцево-судинних захворювань. Вона сприяє зниженню рівня “поганого” холестерину (LDL), нормалізує кров’яний тиск і рівень цукру в крові, йдеться в дослідженні. А калій, який також міститься в грейпфруті (у кількості 7% від добової норми), важливий для регулювання артеріального тиску.
Дієтологи заявляють, що грейпфрут також може допомогти регулювати рівень цукру в крові. До того ж він містить кверцетин, фітохімічну сполуку, яка сприяє виробленню інсуліну підшлунковою залозою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клітковини більше, ніж в яблуці: які фрукти й ягоди варто додати до раціону
Кому грейпфрут протипоказаний
Грейпфрут може спричиняти деякі проблеми у певних груп людей. Наприклад, грейпфрут може змінювати засвоєння деяких ліків в організмі. Фрукт блокує дію ферменту CYP3A4, який відповідає за метаболізм багатьох препаратів, йдеться в дослідженні.
У результаті концентрація ліків у крові може або збільшуватися, або зменшуватися, що може призвести до побічних ефектів або зниження ефективності лікування. Важливо проконсультуватися з лікарем, перш ніж вживати грейпфрут паралельно прийому будь-яких ліків.
Крім того, грейпфрут, як і інші цитрусові, має високу кислотність, що може сприяти руйнуванню зубної емалі. А ще впливає на кислотний рефлюкс (ГЕРХ) через власну високу кислотність.
Вживання грейпфрута також може посилити симптоми печії.
Фрукти – джерело вітамінів, мінералів і клітковини. Вони корисні для здоров’я і для талії. Адже забезпечують ситість протягом тривалого часу, не дозволяють переїдати.
Проте якщо маєте на меті схуднути, вам підійде не кожен фрукт. Деякі з них досить калорійні і можуть дати прибавку у вазі не набагато меншу, ніж випічка та цукерки.