Україна значно оновила своє артилерійське озброєння – Міноборони про роботу коаліції артилерії

Головна Сторінка » Україна значно оновила своє артилерійське озброєння – Міноборони про роботу коаліції артилерії

У січні 2024 року країни Заходу об’єдналися у Коаліцію артилерії для надання Збройним силам України сучасного озброєння.

Впровадження новітніх артилерійських систем суттєво вплинуло на ведення бойових дій уздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Згідно з даними Міноборони, Україні значно оновила своє артилерійське озброєння. Допомогли західні партнери, які передали установки власного виробництва в рамках Коаліції артилерії.

ЗСУ вже частково перейшли на використання артилерійських установок зі снарядами калібру 155 мм, що наблизило українське військо до стандартів НАТО.

Реактивні системи залпового вогню, такі як HIMARS, значно підвищили далекобійність української армії, що змінило тактику ведення бойових дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші винищувачі Mirage 2000 уже прибули в Україну – міністр оборони Франції

Коаліція артилерії

Це об’єднання було створене в січні 2024 року в Парижі під керівництвом Франції та США. До нього також долучилися 12 провідних європейських країн.

У рамках діяльності коаліції українська армія отримала низку сучасних артилерійських систем від західних партнерів.

М777, М102 – від США;

М109 – від Італії;

САУ Caesar – від Франції та Данії;

САУ Krab – від Польщі;

САУ Zuzana – від Словаччини;

САУ Archer – від Швеції;

САУ Dita – від Чехії;

PzH-2000 – від Німеччини.

Крім того, Чехія започаткувала “чеську ініціативу” з постачання боєприпасів. У 2024 році у рамках цієї ініціативи в Україну поставлено понад півтора млн снарядів великого калібру.

Уряд Чехії звертається до інших країн Європейського Союзу з проханням підтримати нову ініціативу щодо боєприпасів після успішної реалізації подібної ініціативи в 2024 році.

Міністерка оборони Яна Чернохова повідомляла про другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України під робочою назвою “Ініціатива-2025” ще у липні минулого року. Видання Deník N тоді повідомило, що в проєкті візьме участь п’ять компаній: Czechoslovak Group, STV Group, Omnipol з Ompo Holding, Colt CZ Group SE, власником якої є Česká zbrojovka, і збройова компанія DSS.