Президент України Володимир Зеленський 20 лютого провів телефонні перемовини з президентами Франції Еммануелем Макроном і Фінляндії Александром Стуббом. Під час діалогів він розповів про зустріч зі спеціальним посланником президента США Кітом Келлогом.
Про це Зеленський повідомив у соцмережі Х.
Він зазначив, що його розмова з Александром Стуббом була “дуже хорошою й конструктивною”. Вони також обговорили безпекові гарантії, постачання озброєння, а також можливість інвестування у розвиток оборонної промисловості України.
“Нам треба діяти разом: Україна, Америка, Європа. І разом бути за столом переговорів. Спільний план і спільні кроки основа справедливого й стійкого миру, якого ми всі потребуємо та якого обовʼязково досягнемо”, висловився Зеленський, подякувавши фінському колезі за рішучість і підтримку.
Пізніше відбулася й розмова з президентом Франції Еммануелем Макроном. Зеленський також розповів йому про переговори з Келлогом. Крім того, йшлося про контакти з лідерами інших країн. Розмову з Макроном президент України назвав “тривалою та дуже предметною”.
“Дії України, США та Європи мають бути послідовними. Адже спільна позиція основа наближення справедливого миру. Розмова з Еммануелем, як завжди, конструктивна. Чітка координація наших позицій і спільних планів та наступних кроків. Детально обговорили наші погляди на гарантії безпеки. Справедливий і міцний мир наша спільна мета”, додав він.
При цьому Зеленський подякував Макрону за поради й підтримку.
Зустріч Володимира Зеленського й Кіта Келлога відбулася в Києві 20 лютого. Напередодні з Келлогом зустрівся Андрій Єрмак керівник Офісу президента України.
Зеленський обговорював зі спеціальним представником США ефективні гарантії безпеки та питання повернення полонених.
Глава держави наголошував, що Україна прагне миру “від першої ж секунди цієї війни”. За словами президента, мир можна й необхідно зробити надійним та тривалим, щоб Росія більше ніколи не змогла повернутися з війною. Він запевнив, що українська сторона готова до роботи 24/7.
При цьому Зеленський додав, що Україна готова до сильної й дійсно корисної угоди щодо інвестицій і безпеки.
Водночас президент подякував Келлогу “за спільну роботу для досягнення важливих результатів”.