Магнітні бурі в останні дні лютого: чого очікувати від сонячної активності

Головна Сторінка » Магнітні бурі в останні дні лютого: чого очікувати від сонячної активності

Сонячна активність постійно змінюється.

Тому краще відстежувати показники сонячних спалахів і геомагнітних бур, щоб зміцнити своє здоров’я.

У понеділок, 24 лютого – геомагнітна ситуація переросла з тихої до активних збурень.

За прогнозом науковців British Geological Survey Geomagnetism стався різкий удар від викиду корональної маси (СМЕ) та посилилася швидкість потоку з маленької корональної діри. Ці явища спровокували геомагнітні умови з рівнем STORM G1.

25 лютого існує велика ймовірність повторення сильної магнітної бурі. У останні дні лютого, за попередніми дослідженнями, має встановитися геомагнітна тиша.

Варто не забувати, що прогноз може змінитися. Дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години.

СМЕ – це потужні викиди плазми та магнітних полів від Сонця, які у випадку спрямування на Землю, можуть завдати шкоди електричним і телевізійним мережам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найтриваліше повне сонячне затемнення століття: коли дивитись унікальне явище космосу

G-індекс – характеризує інтенсивність геомагнітної бурі від 1 до 5 та відповідає К-індексу, якщо додати 4. Тобто, наприклад, бурі G1 відповідають К-індексу 5. К-індекс застосовується фахівцями для позначення інтенсивності магнітних бур, геомагнітна активність яких вимірюється за шкалою від 0 до 9.

Вчені Центру прогнозування космічної погоди не бачать великих геомагнітних штормів до кінця лютого. Вони прогнозують до кінця зими незначні геомагнітні коливання, які не матимуть жодного впливу на Землю.

2 жовтня, жителі Землі стали свідками рідкісного космічного явища – кільцеподібного сонячного затемнення, відомого як Око Саурона.

Спостерігали його мешканці Південної Америки. У Європі та в Україні його видно не було.