Сьогодні уникайте денного сну: заборони та прикмети у Тарасів день

Головна Сторінка » Сьогодні уникайте денного сну: заборони та прикмети у Тарасів день

25 лютого віряни вшановують святителя Тарасія, патріарха Константинопольського.

Тарасій жив у VIII-IX століттях у Константинополі. Він був знатного роду, здобув гарну освіту і опинився при дворі імператора Костянтина VI Порфирородного. Пізніше став сенатором при його матері, святій цариці Ірині.

У той час у Церкві панували іконоборчі настрої, яким не зміг протистояти патріарх Павло і пішов у монастир. Тоді Тарасію запропонували стати новим патріархом, оскільки він займав нейтральну позицію в протистоянні священнослужителів. Але сам Тарасій не вважав себе гідним цього і довгий час відмовлявся. Зрештою він погодився, але за умови скликання Вселенського Собору і відновлення іконошанування. Тарасія поставили патріархом, а трохи згодом під його головуванням відбувся знаменитий Другий Нікейський Собор – на ньому ухвалили повернути шанування ікон і дозволили встановлювати в храмах і будинках ікони Ісуса Христа, Богородиці, ангелів і святих.

Тарасій вів скромне життя і запам’ятався як мудрий, добрий і справедливий патріарх. Він приймав нужденних, допомагав порадою, дахом. Прозвали його Безсонним тому, що він дуже мало спав. Помер святий 806 року, похований у влаштованому ним монастирі на Босфорі. Біля могили святого не раз відбувалися чудесні зцілення вірян.

Прикмети

цього дня випав сніг – тиждень перед Великоднем буде непогожим;

граки в’ють гніздо – чекай скоро гарну погоду;

ворони каркають – до дощового літа.

Сни в ніч на 25 лютого намагалися запам’ятати – вірили, що вони віщують майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благовіщення-2025: коли святкуємо і чим цей день особливий для вірян

Що не можна робити

Не можна лаятися, відмовляти в допомозі та милостині нужденним, ображати людей і тварин.

Цього дня не можна лягати спати вдень, оскільки уві сні людина стає вразливою і може захворіти. Щоб не заснути, потрібно провести день у працях.

Не радять також що-небудь планувати і робити серйозні покупки.

Що можна робити

Святого Тарасія вважають покровителем жебраків, вдів, хворих і сиріт. Йому моляться про зцілення від важких хвороб, зокрема від лихоманки та загальної слабкості, просять добробуту і щастя для близьких.

Якщо цього дня поділитися грошима – це до сімейного благополуччя, що більше віддаси, то більше незабаром отримаєш. Особливу увагу приділяли здоров’ю – якщо на Тараса почати лікувати серйозну недугу, то незабаром забудеш про неї.

24 лютого в Україні розпочалася Масниця, яка має особливе значення для вірян. Вона триватиме тиждень перед Великим постом, який передує Великодню. Його дата у 2025 році – 20 квітня.

Традиційно протягом семи днів можна готувати млинці і ними пригощати рідних, друзів, сусідів.