“Будемо більше” – Зеленський говорив на Ставці про використання дронів

Головна Сторінка » “Будемо більше” – Зеленський говорив на Ставці про використання дронів

Президент Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, зосередивши увагу на ситуації на фронті, захисті повітряного простору та використанні дронів.

Основними напрямками стали Покровський, Новопавлівський, Оріхівський, а також Сумщина й українські дії на території Росії, сказав він.

“Доповіді по фронту, і це передусім Покровський та Новопавлівський напрямки, також Оріхівський напрямок, Сумщина та окремо наші дії на російській території в прикордонні – Курська та Бєлгородська області. Окупанти не відчуватимуть там спокою”, – наголосив президент.

Одним із ключових питань стала ефективність безпілотних систем на полі бою. Президент підкреслив, що Україна значно нарощує виробництво дронів усіх типів та покладається на них у стримуванні російських штурмів.

“Маємо значно більше використовувати всі типи дронів, які допомагають саме на передовій. Стримувати російські штурми і забезпечувати наші активні дії саме завдяки дронам, завдяки технологічним рішенням будемо більше”, – зазначив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський оновив Ставку Верховного головнокомандувача

Пріоритетом залишається протиповітряна оборона. Україна працює над новими домовленостями з партнерами для отримання додаткових систем ППО, ракет і дронів-перехоплювачів.

“Все щодо ППО – системи ППО, ракети до них, дронова ППО – на сьогодні головний пріоритет. І готуємо ще й нові домовленості з партнерами – розраховуємо найближчими тижнями домовленості зафіксувати”, – повідомив глава держави.

Крім того, в Україні поступово закривається дефіцит фінансування виробництва дронів та перехоплювачів – із чіткими замовленнями на вітчизняні виробничі лінії.

Україна здатна виготовляти до 8 млн дронів щороку, однак близько 40% оборонного потенціалу країни не реалізується через нестачу фінансування.

За словами президента України Володимира Зеленського, український оборонно-промисловий комплекс здатен щороку виробляти продукцію на понад $35 млрд. У цю номенклатуру входить близько тисячі найменувань – від артилерійських систем і бронетехніки до сучасних безпілотників та ракет.