Президент Володимир Зеленський показав лідерам іноземних держав та міжнародних організацій новітні зразки українських безпілотних систем, у тому числі підводний дрон TOLOKA.
Зеленський опублікував відео цього у Telegram.
Він повідомив, що відтепер усе, що створює Україна, отримає спільну назву ЗБРОЯ (ZBROYA). Йдеться про озброєння та загалом українську оборонну індустрію. Ця екосистема має поєднати Сили оборони України, міністерства, інші державні органи, державних і приватних виробників, інкубатори та акселератори, інститути та університети, волонтерів і різні фонди.
Усього є близько 800 виробників, понад 1 тис. команд, які працюють над інноваційними рішеннями в галузі оборонних технологій.
“Ми пишаємося, що маємо таке велике виробництво дронів, засобів РЕБ, іншого озброєння. Ми почали з перших днів війни і зараз суттєво збільшили ці спроможності”, – вказав Зеленський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Є технологічні пропозиції” – Зеленський розповів про виробництво дронів
Під час презентації було продемонстровано засоби українського виробництва, які масово використовують на фронті. Це безпілотники-розвідники, FPV-дрони на оптоволокні, наземні роботизовані платформи, дрони-перехоплювачі, засоби РЕБ та РЕР, системи зв’язку, річкові дрони, а також ракети-дрони.
Зеленський подякував усім партнерам, які підтримали оборонну галузь України.
“Сьогодні ви побачили деякі важливі речі, у які ви інвестували. Ви побачили, що в нас уже є і що дійсно працює та захищає. І також ексклюзив – ракета-дрон “Паляниця”, яка вже діє на полі бою. Це далекобійна зброя, яка дуже не подобається росіянам”, – наголосив він.
У 2024 році в співпраці з американськими партнерами в рамках проекту ППО-ПРО FrankenSAM два типи зенітних ракетних комплексів були адаптовані до стрільби авіаційними ракетами американського виробництва. Розпочалося будівництво на території України заводу з виробництва безпілотників турецьким Baykar Makina.
У липні 2024 року Україна та Велика Британія уклали угоду про кредитування українського ОПК, зокрема для налагодження ремонту та часткового виробництва систем протиповітряної оборони, бронетехніки, боєприпасів.
У липні цього року американська компанія Northrop Grumman і АТ “Укроборонпром” підписали угоду щодо створення нового виробництва боєприпасів середнього калібру відповідно до стандартів НАТО.
Нині ж приватна “Українська бронетехніка” домовилася про співпрацю з чеською Czechoslovak Group щодо спільного виробництва 155-мм снарядів. Спільне підприємство в Україні виготовлятиме до 100 тис боєприпасів у 2025 році та до 300 тис боєприпасів у 2026 році.